Miliony z ZUS dla przedsiębiorców - wkrótce rusza konkurs na projekty poprawiające bezpieczeństwo w pracy
03 listopada 2022

PAWŁOWICE. Dziecięcy Zespół Regionalny kultywuje lokalną tradycję angażując najmłodszych mieszkańców 

Od piętnastu lat Dziecięcy Zespół Regionalny Pawłowice kultywuje lokalną tradycję angażując najmłodszych mieszkańców gminy. Zespół działa przy Gminnym Ośrodku Kultury w Pawłowicach. Jego instruktorkami są Monika Kurowska i Danuta Brandys, ale główne role podczas występów grają dzieci. W tradycyjnych strojach nie tylko tańczą i śpiewają z towarzyszeniem kapeli, ale również przypominają popularne zabawy znane z dzieciństwa własnych rodziców i dziadków.

 

To dlatego na scenie pojawiają się wózki z pluszowymi misiami i lalkami, drewniane koniki i inne rekwizyty dobrze znane starszemu pokoleniu a i dziś wzbudzające zainteresowanie dzieci. Podczas jubileuszu, który był świętowany w miniony piątek, 28 października, w Centrum Kultury Pawłowice po raz kolejny zgromadzona publiczność i zaproszeni goście mogli zobaczyć występ zespołu. Na scenie pojawił się również Dziecięcy Zespół Regionalny "Jedynka" z Pszczyny.

 

Spotkanie było okazją do wspomnień, gratulacji i podziękowań, które w imieniu pawłowickiego samorządu złożyli Joanna Śmieja – zastępca wójta i Grzegorz Cyrulik – zastępca przewodniczącego rady gminy oraz dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Mariusz Grygier. Były też kwiaty i drobne gminne upominki dla dzieci i instruktorek.


 

Źródło: UG Pawłowice

fot. arch. Gminny Ośrodek Kultury

 

  Wszelkie prawa zastrzeżone © Regioninfo.pl