PAWŁOWICE. Naprawiają drogi
16 września 2022

PAWŁOWICE. Naprawiają drogi

Gmina Pawłowice realizuje II etap prac związanych z remontami wielkopowierzchniowymi dróg gminnych. I etap zakończył się w ubiegłym roku i obejmował ulice: Orzeszkową, Słowackiego w Golasowicach, Piaskową w Jarząbkowicach, Akacjową i Miarki w Pielgrzymowicach, Kościelną i Kolejową w Warszowicach, Dąbkową w Pniówku. Nową nawierzchnię otrzymały także parkingi: przy ul. Polnej i Górniczej w Pawłowicach. W sumie wyremontowano ponad 2,5 km dróg.

 

W tym roku gmina realizuje II etap prac. We wrześniu zakończyły się remonty dróg w Golasowicach na odcinkach: ul. Kochanowskiego, ul. Orzeszkowej oraz w Pielgrzymowicach na odcinku ul. Daszyńskiego. Na tych drogach zostały położone asfaltowe nakładki o łącznej długości 1395 m.

Obecnie prowadzone są prace związane z wykonaniem nakładek wielkopowierzchniowych na ul. Mickiewicza w Pawłowicach oraz na parkingu przy Ośrodku Społecznej w Pawłowicach. W najbliższym czasie planowane są remonty ul. Gajowej i ul. Kościelnej w Warszowicach oraz na ul. Prostej w Pawłowicach.

Zakończenie prac planuje się na koniec października. Łączny koszt napraw to ok. 1 400 000 zł brutto.

 

Źródło/fot: UG Pawłowice

 

  Wszelkie prawa zastrzeżone © Regioninfo.pl