Wszelkie prawa zastrzeżone © Regioninfo.pl 

Na uroczystej gali konkursu „Firma z Tradycjami” złoty Medal Wojana został wręczony siostrom Irenie Stompor i Beacie Górnicz, właścicielkom restauracji i hotelu „Koniczynka”. Zwycięską firmę ogłosiła Joanna Śmieja - Przewodnicząca Kapituły Nagrody, a medal wręczyła ubiegłoroczna laureatka Wiesława Kłosek prezes Rolniczej Spółdzielni Produkcyjnej „Przyjaźń” z Golasowic. Gratulując, zwróciła uwagę na fakt, że nagroda w przeciągu tych 15 lat po raz 3 trafia w ręce kobiet i właśnie ona ma przyjemność przekazać ją przedsiębiorczym kobietom działającym w naszej gminie.

 

Tegoroczne zwyciężczynie konkursu rozpoczęły swoją restauracyjną działalność w 1995 r. w Zajeździe Górnośląskim w Pawłowicach. Własnym zaangażowaniem i pracowitością poszerzały ofertę, tworząc dużą salę przyjęć restauracji „Koniczynka” w nowym budynku, a w 2004 r. oddając do dyspozycji gości dziesięć pokoi noclegowych w standardzie hotelu z dwiema gwiazdkami. Dziś restauracja i hotel „Koniczynka” to przestronny obiekt z dwiema salami przyjęć na 80 i 50 osób oraz dwiema salami bankietowymi na 30 osób każda. Oprócz pokoi hotelowych, są też pokoje hostelowe o niższym standardzie. Właścicielki zatrudniają 19 osób, same pozostając wciąż zaangażowane w działalność i rozwój swojej firmy.

 

Odbierając nagrodę dziękowały przede wszystkim swoim rodzinom oraz pracowniczkom, które wspólnie z nimi tworzą sukces i powodzenie firmy. Podkreśliły, że przez lata wspólnej działalności współpracownicy stają się jak członkowie rodziny, gdzie oprócz pracy ważne jest wspólne przeżywanie osobistych radości i smutków.

Piątkowa uroczystość połączona została z niedawno obchodzonym (27 maja) świętem samorządu. W tym roku przypada 32 rocznica powstania samorządu, a uroczysta gala wręczenia Medalu Wojana stała się okazją do spotkania dawnych i obecnych działaczy samorządowych gminy Pawłowice i powiatu pszczyńskiego.

Wójt gminy Franciszek Dziendziel powitał wszystkich przybyłych. Wśród zebranych gości byli przedsiębiorcy, laureaci nagrody „Za Zasługi dla gminy Pawłowice”, obecni i byli pracownicy urzędu oraz gminnych jednostek organizacyjnych. Wójt w swoim wystąpieniu nawiązał do historii gminy, o której pierwsze wzmianki pojawiają się już w XIII w. Wymienił dotychczasowych wójtów, którzy po 1990 r. zarządzali gminą i mieli swój wkład w jej rozwój. Przewodniczący Rady Gminy Damian Herman wspomniał wszystkich dotychczasowych radnych Rady Gminy Pawłowice. Zaznaczył, że to właśnie ludzie są najważniejsi w tworzeniu miejsca, w którym się żyje. Starosta powiatu pszczyńskiego Barbara Bandoła pogratulowała wszystkim samorządowcom oraz mieszkańcom zaangażowanym w rozwój gminy Pawłowice.

Podczas uroczystości był również wyświetlony krótki film, ilustrujący niektóre zmiany jakie zaszły w gminie Pawłowice na przestrzeni lat.

 

Źródło: UG Pawłowice

fot. UG Pawłowice

 

PAWŁOWICE. Złoty Medal Wojana został wręczony właścicielkom restauracji i hotelu „Koniczynka”

07 czerwca 2022
PAWŁOWICE. Złoty Medal Wojana został wręczony właścicielkom restauracji i hotelu „Koniczynka”