Pijany kierowca autobusu miejskiego zatrzymany z promilami!
14 lipca 2022

Pijany kierowca autobusu miejskiego zatrzymany z promilami!

Policjanci z jastrzębskiej drogówki uniemożliwili wczoraj dalszą jazdę pijanemu kierowcy autobusu miejskiego. Badanie stanu trzeźwości 52-letniego jastrzębianina wykazało promil alkoholu w jego organizmie. Nieodpowiedzialny mężczyzna wpadł po informacji przekazanej przez jednego z pasażerów autobusu. Pijany kierowca stracił już prawo jazdy. Za jazdę pod wpływem alkoholu grożą mu nawet 3 lata więzienia.

 

Do zdarzenia doszło w poniedziałek około godziny 13:30 na ulicy Węglowej w Jastrzębiu-Zdroju. Zaniepokojony zachowaniem kierowcy autobusu miejskiego świadek postanowił o swoich podejrzeniach dotyczących stanu trzeźwości kierowcy poinformować dyspozytora.

 

Wysłany na miejsce patrol drogówki zastał kierowcę autobusu w zatoczce przystankowej. Mundurowi od razu wyczuli od 52-letniego jastrzębianina silną woń alkoholu. Jak się okazało, badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie promil alkoholu. O dalszym losie pijanego kierowcy zdecyduje teraz prokurator. Mężczyzna stracił już prawo jazdy, a za jazdę pod wpływem alkoholu grożą mu 3 lata więzienia.

 

Źródło: KMP w Jastrzębiu-Zdroju

 

  Wszelkie prawa zastrzeżone © Regioninfo.pl