Pijany wjechał w ogrodzenie!
11 czerwca 2022

Pijany wjechał w ogrodzenie!

Dzięki właściwej reakcji świadków policjanci z rybnickiej drogówki zatrzymali nietrzeźwego kierującego. 34-latek nie dostosował prędkości do warunków drogowych, zjechał na pobocze, uderzył w ogrodzenie posesji i pieszo uciekł z miejsca zdarzenia. Pobiegli za nim okoliczni mieszkańcy. Mężczyzna został ujęty przez ucznia klasy mundurowej. Jak się okazało, w organizmie miał ponad 1,5 promila alkoholu.

Do zdarzenia doszło w Świerklanach na ulicy Tulipanowej. Jak ustalili policjanci z rybnickiej drogówki, kierujący volkswagenem nie dostosował prędkości do warunków drogowych, zjechał na pobocze, a następnie uderzył w ogrodzenie posesji i pieszo uciekł z miejsca zdarzenia.

W pobliżu byli mieszkańcy tej okolicy, którzy pobiegli za kierowcą. 34-latek został ujęty przez ucznia klasy mundurowej i emerytowanego policjanta P. Wolaka. Badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało u mieszkańca powiatu rybnickiego ponad 1,5 promila.

Za jazdę w stanie nietrzeźwości mężczyźnie grozi dwuletni pobyt w więzieniu. Przestrzegamy przed brawurą na drodze i jazdą "na podwójnym gazie". To śmiertelne niebezpieczeństwo!

Źródło: KMP w Rybniku

 

  Wszelkie prawa zastrzeżone © Regioninfo.pl