Piknik rodzinny, Koziołek Matołek, atrakcje dla dzieci, Pawłowice, zabawy plenerowe, organizacja wydarzeń rodzinnych
14 maja 2024

Piknik z Koziołkiem Matołkiem - Dziecięca Przygoda w Pawłowicach

W dniu 10 maja Gminna Biblioteka Publiczna w Pawłowicach z okazji Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek zorganizowała wydarzenie pod nazwą „Piknik z biblioteką”. Tegoroczne spotkanie było poświęcone jednej z ikon polskiej literatury dziecięcej – Koziołkowi Matołkowi. Impreza rozpoczęła się przed południem na placu przed urzędem gminy, gdzie zebrały się dzieci z różnych lokalnych przedszkoli, w tym Publicznego Przedszkola nr 1 w Pawłowicach oraz Niepublicznego Przedszkola Jaś i Małgosia. Uczestników powitała wójt Joanna Śmieja, rozdając dzieciom cukierki.


Następnie, w barwnym korowodzie, dzieci udały się do Parku im. ks. prof. Stanisława Pisarka, gdzie na małych uczestników czekały liczne atrakcje związane z Koziołkiem Matołkiem. Program zawierał śpiewy, tańce, drużynowe gry i zabawy, które umożliwiły dzieciom wykazanie się wiedzą o literackich bohaterach. Dodatkowo, dzieci miały możliwość przebrania się za postaci z ulubionych książek, co jeszcze bardziej wprowadziło bajkowy nastrój do pawłowickiego parku.


Wydarzenie to nie tylko promowało czytelnictwo wśród najmłodszych, ale także stanowiło okazję do aktywnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu, integrując lokalną społeczność.

 

 

 

 

 

fot. UG Pawłowice

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Piknik rodzinny, Koziołek Matołek, atrakcje dla dzieci, Pawłowice, zabawy plenerowe, organizacja wydarzeń rodzinnych