Pił alkohol podczas jazdy. Zatrzymała go policjantka po służbie!
04 maja 2022

Pił alkohol podczas jazdy. Zatrzymała go policjantka po służbie!

Policjantka z Komisariatu Policji w Pawłowicach w czasie wolnym od służby zainterweniowała, gdy zauważyła, że kierowca volkswagena, podczas oczekiwania na zmianę świateł na skrzyżowaniu, pije alkohol. Badanie alkomatem wykazało, że 53-latek prowadził samochód, mając w organizmie ponad 1,2 promila alkoholu. Mężczyzna za swoje bezmyślne zachowanie odpowie teraz przed sądem.

Do zdarzenia doszło w sobotę około 18.00 na drodze krajowej nr 81. Policjantka z komisariatu w Pawłowicach wracała właśnie do domu, gdy stojąc na skrzyżowaniu świetlnym zauważyła, że kierowca osobowego volkswagena, który oczekiwał za nią na zmianę świateł, popija alkohol.

Mundurowa o całym zdarzeniu powiadomiła dyżurnego, a sama szukała sposobu, by bezpiecznie uniemożliwić jazdę kierującemu. Udało się to na następnym skrzyżowaniu w miejscowości Warszowice. Policjantka wylegitymowała się oraz poinformowała o przyczynie kontroli drogowej. Następnie poleciła wyłączyć silnik oraz przekazać kluczyki.

Skierowani na miejsce policjanci zbadali trzeźwość 53-latka. Jak się okazało, kierujący miał w organizmie ponad 1,2 promila. Mężczyzna za swoje zachowanie odpowie teraz przed sądem.


 

Źródło: KPP w Pszczynie

 

  Wszelkie prawa zastrzeżone © Regioninfo.pl