Wodzisław Śląski, Dzień Dziecka, Rodzinny Park Rozrywki "Trzy Wzgórza", Festiwal Baniek, Holi Festiwal Kolorów, atrakcje dla dzieci, zabawa rodzinna, bezpieczeństwo imprez, foodtrucki, DJ'e
02 maja 2024

Pociąg Europejski Kolei Śląskich wyruszył na trasę

Polska obchodzi 20. rocznicę przystąpienia do Unii Europejskiej, co jest doskonałą okazją do świętowania. W ramach tych obchodów, Koleje Śląskie wprowadziły do użytku Pociąg Europejski, który zadebiutował 1 maja, wyruszając z Katowic do Cieszyna. Jest to symboliczny kierunek, biorąc pod uwagę historyczny podział miasta Cieszyn na część polską i czechosłowacką. Dziś, dzięki integracji europejskiej, miasto to jest ponownie zjednoczone, co symbolizuje Most Wolności bez kontroli celnych.

 

Bilety na inauguracyjny przejazd Pociągu Europejskiego były bezpłatne i wszystkie zostały szybko rozdane, co świadczy o dużym zainteresowaniu. W Cieszynie tego dnia odbył się również Piknik Europejski z wieloma atrakcjami, co dodatkowo przyciągnęło uczestników.

 

Przystąpienie Polski do Unii Europejskiej miało ogromny wpływ na rozwój kraju, co można zauważyć w modernizacji miast, infrastruktury oraz gospodarki. Województwo Śląskie, które jest jednym z najbardziej atrakcyjnych ośrodków inwestycyjnych w Europie, skorzystało na członkostwie w UE, realizując tysiące projektów za środki unijne.

 

Koleje Śląskie, będące własnością Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego, również odnotowały znaczący rozwój dzięki funduszom unijnym. Inwestycje te pozwoliły na modernizację taboru oraz infrastruktury, co przekłada się na wyższy komfort i lepsze połączenia dla mieszkańców regionu.

 

Pociąg Europejski, który będzie kursował do końca roku, jest kolejnym przykładem inicjatyw Kolei Śląskich, które z powodzeniem łączą historię z nowoczesnością. To zaproszenie dla wszystkich, by doświadczyć wyjątkowej podróży i świętować europejską integrację, która nieustannie przynosi korzyści regionowi i jego mieszkańcom.

 

 

 

 

 

 

fot. Koleje Śląskie