transformacja energetyczna, współpraca międzynarodowa, handel transgraniczny, energia, wodór, H2POLAND & NetZero Forum, technologie niskoemisyjne, technologie zeroemisyjne, wymiana informacji, niskoemisyjna gospodarka, zeroemisyjna gospodarka
09 lipca 2024

Poczuj Latynoamerykański Rytm na Wodzisławskim BaLatino!

W sobotnie popołudnie, 27 lipca, na terenie Ośrodka Rekreacyjnego "Balaton" odbędzie się jedno z najbardziej ekscytujących wydarzeń tego lata – Wodzisławskie BaLatino. To impreza, podczas której dominować będą gorące rytmy salsy i sensualnej bachaty. Organizatorzy zapraszają wszystkich miłośników tańca do wspólnej zabawy i nauki tańców latynoamerykańskich w profesjonalnym wydaniu.


Impreza rozpocznie się o godzinie 17:30 i potrwa aż do 22:00. Przez cały ten czas uczestnicy będą mogli korzystać z czterech specjalnie przygotowanych stref: latino, chillout, gastronomicznej oraz animacji dla dzieci.


Strefa Latino


W strefie latino od 17:30 do 22:00 czeka mnóstwo atrakcji:

- Zabawa taneczna z DJ'em Asley'em Bell Vivesem z Kuby, który zapewni gorące, latynoamerykańskie rytmy.

- Nauka podstawowych kroków salsy i bachaty prowadzona przez instruktorów z Havana Dance Studio & Events.

- Rueda de Casino – wyjątkowa forma salsy kubańskiej tańczonej w kole.

- Animacje zumby z udziałem Moha Hamisi z Kenii i Asley'a Bell Vivesa.

- Impreza taneczna na plaży, gdzie można poczuć się jak na tropikalnej wyspie.


Strefa Animacyjna


Od 17:30 do 19:30 w strefie animacyjnej dzieci i ich rodzice będą mogli skorzystać z różnych atrakcji przygotowanych przez lokalne organizacje i firmy:

- TEB Edukacja Wodzisław Śląski zaprasza na warsztaty tworzenia gniotków, warkoczyków i skręcania balonów.

- Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu z Rybnika oferuje brokatowe spraye do włosów, tatuaże dla dzieci, malowanie balonów i kolorowanki tematyczne.

- Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji z Wodzisławia Śląskiego przygotowało gry edukacyjne, kolorowanki, zdobienie kubków na wodę oraz tatuaże dla dzieci.

- Animacje taneczne w strefie latino z instruktorami z Havana Dance Studio & Events.


Strefa Chillout i Strefa Gastronomiczna


Dla tych, którzy potrzebują chwili wytchnienia, przygotowano strefę chillout z leżakami i relaksującą muzyką. Dzięki uprzejmości Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji z Wodzisławia Śląskiego dostępny będzie również saturator z wodą.


W strefie gastronomicznej uczestnicy mogą odpocząć i przekąsić coś smacznego, nabierając energii do dalszej zabawy.


Organizatorzy i Partnerzy


Wydarzenie jest organizowane w ramach cyklu "Dziewięć dzielnic, jedno miasto" oraz jako pierwsza odsłona "Letniego muzykowania". Za organizację odpowiadają miasto Wodzisław Śląski, Wodzisławskie Centrum Kultury, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji "Centrum" oraz Służby Komunalne Miasta we współpracy i wsparciu Havana Dance Studio & Events.


Havana Dance Studio & Events


Havana Dance Studio to największa szkoła salsy i bachaty w regionie, znana z profesjonalnych zajęć prowadzonych przez doświadczonych instruktorów. Na ich zajęcia regularnie uczęszcza ponad 800 osób. Studio prowadzą Arkadiusz Meps i Iwona Forajter, którzy przez 18 lat wyszkolili tysiące kursantów. Organizują kursy tańca, zagraniczne wyjazdy taneczne oraz warsztaty z najlepszymi instruktorami.


Instruktorzy


Asley Bell Vives z Kuby to charyzmatyczny instruktor tańca i fitnessu, znany z niezwykłej energii i profesjonalizmu. Jest certyfikowanym instruktorem Zumby.


Moha Hamisi z Kenii to certyfikowany instruktor ZIN Zumba Fitness, pełen charyzmy i energii. Prowadzi zajęcia zumby, step aerobiku i jogi.


Cykl Letniego Muzykowania


W ramach tegorocznego cyklu "Letnie muzykowanie" odbędą się trzy muzyczne spotkania:

- 27 lipca: Wodzisławskie BaLatino na terenie Ośrodka Rekreacyjnego "Balaton".

- 17 sierpnia: Koncert zespołu Kurc Band w Rodzinnym Parku Rozrywki "Trzy Wzgórza" w klimacie PRL.

- 25 sierpnia: Koncert zespołu Blueset w Parku Zamkowym.


Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zmian w programie oraz odwołania imprezy w przypadku niesprzyjających warunków pogodowych lub innych nieprzewidzianych okoliczności.


Przyjdź i daj się porwać tańcom podczas Wodzisławskiego BaLatino! To będzie niezapomniane doświadczenie pełne rytmu, energii i latynoamerykańskiej pasji.