Policjanci myśleli, że potrzebuje pomocy. A on chował narkotyki!
15 lipca 2022

Policjanci myśleli, że potrzebuje pomocy. A on chował narkotyki!

Gdy podczas patrolu policjanci zauważyli mężczyznę, który najprawdopodobniej potrzebuje pomocy natychmiast podjęli interwencję. Na miejscu szybko ustalili, że 32-letni mieszkaniec powiatu pszczyńskiego jest nietrzeźwy. Ponadto mężczyzna posiadał przy sobie narkotyki. Dziś zostały przedstawione mu zarzuty, a o jego dalszym losie zdecyduje sąd.

 

W sobotę, około godziny 16 policjanci z komisariatu Policji w Miedźnej zwrócili uwagę na mężczyznę, który siedział zwinięty na trawniku przy jednej z ulic. Zaniepokojeni mundurowi podjęli wobec niego interwencję w obawie, iż mężczyzna potrzebuje pomocy.

 

Stróże prawa od samego początku rozmowy z 32-latkiem wyczuli od niego woń alkoholu, jednak mężczyzna w ocenie policjantów cały czas zachowywał się nerwowo i nienaturalnie. Mundurowi podczas sprawdzenia mężczyzny znaleźli i zabezpieczyli woreczek strunowy z białym proszkiem. Wstępne badanie narkotesterem wykazało, że jest to substancja psychotropowa z grupy meth-amphetamine. Mieszkaniec powiatu pszczyńskiego został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało w jego organizmie prawie 2 promile alkoholu. Podejrzany usłyszał już zarzut posiadania narkotyków, teraz o jego losie zdecyduje sąd. Mężczyźnie grozi do 3 lat więzienia.

 

Apelujemy o przestrzeganie prawa. Przypominamy, że nawet śladowa ilość narkotyków jest śmiertelnie groźna, a samo ich posiadanie zagrożone jest więzieniem.

Źródło: KPP w Pszczynie

 

  Wszelkie prawa zastrzeżone © Regioninfo.pl