Wszelkie prawa zastrzeżone © Regioninfo.pl 

Jastrzębscy policjanci pomogli rodzicom, którym zatrzasnęły się drzwi samochodu. Wewnątrz znajdowało się ich 1,5-roczne dziecko. Ponieważ auto stało w nasłonecznionym miejscu, mundurowi błyskawicznie podjęli decyzję i wybili szybę w drzwiach pojazdu, a następnie wydostali dziecko.

 

O zatrzaśniętym w samochodzie małym chłopcu Policję powiadomili parę minut po 18.00 zatroskani rodzice. Kobieta na pomoc wezwała policjantów, ponieważ nie mogła wydostać z auta swojego 1,5-rocznego synka. Tłumaczyła, że kluczyki do samochodu wpadły przypadkowo do wnętrza pojazdu, a drzwi się zatrzasnęły.

 

Mundurowi podjęli błyskawiczną decyzję i wybili szybę w przednich drzwiach, a następnie wydostali chłopczyka z wnętrza błyskawicznie nagrzewającego się pojazdu.

 

Pamiętajmy, wystarczy kilkanaście minut, aby w szczelnie zamkniętym, pozostawionym na słońcu pojeździe temperatura wrosła do poziomu, który może zagrażać naszemu życiu! Szczególnie małe dzieci i zwierzęta pozostawione w samochodzie mogą być narażone na przegrzanie organizmu, które może zakończyć się śmiercią.

Widząc zagrożenie, nie bądźmy obojętni i poinformujmy o wszystkim Policję, dzwoniąc pod numer alarmowy 112.

Źródło: KMP Jastrzębie-Zdrój

 

Policjanci wybili szybę w samochodzie, by ratować małe dziecko!

16 maja 2022
Policjanci wybili szybę w samochodzie, by ratować małe dziecko!