Polska 2050 Szymona Hołowni wystawia fakturę za rządy PiS-u!
19 października 2022

Polska 2050 Szymona Hołowni wystawia fakturę za rządy PiS-u!

Na drzwiach biur poselskich Prawa i Sprawiedliwości przedstawiciele Polski 2050 Szymona Hołowni nakleili faktury rozliczające ostatnie 7 lat rządów Zjednoczonej Prawicy. To faktura na ponad 318,5 miliarda złotych za wszystkie nadprogramowe wydatki. „Obiecujemy rozliczenie z tych wydatków, mamy nadzieję, że szybciej niż za rok" – mówią przedstawiciele Polski 2050 Szymona Hołowni.

Faktura za rządy PiS to ogólnopolska akcja partii Polska 2050 Szymona Hołowni, która odbywa się we wtorek 18 października b.r. W całej Polsce przedstawiciele ugrupowania na drzwiach biur posłów i senatorów Prawa i Sprawiedliwości rozwieszą wydrukowaną tabelę z wyliczeniami nadprogramowych wydatków rządu w latach 2015-2022.

"W akcie obywatelskiego gniewu chcemy wyjść do polityków Zjednoczonej Prawicy, do tych którym powierzono odpowiedzialność za kraj i powiedzieć: zacznijcie oszczędzać, zacznijcie zaciskać pasa. Obiecaliście Polakom dobrobyt, a mamy rozpasanie w wydatkach, pompowanie pieniędzy tylko i wyłącznie do swoich środowisk, marnotrawstwo pieniędzy na nietrafione projekty i kary, które musimy płacić za politykę tego rządu" - mówi Szymon Hołownia, przewodniczący Polski 2050 Szymona Hołowni podczas wtorkowego briefingu prasowego w Warszawie.

Za nadprogramowe wydatki Polska 2050 Szymona Hołowni uznała m.in. zwiększenie budżetu Instytutu Pamięci Narodowej do 540 mln (ponad dwa razy więcej niż 2015 r.; powołanie za czasów rządu PiS 14 Instytutów, które kosztowało 1,6 mld zł. Kary, które Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej nałożył na Polskę ws. kopalni Turów (0,89 mld zł) i Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego (1,57 mld zł), budowę i zburzenie elektrowni w Ostrołęce (1,35 mld zł) oraz planowaną odbudowę Pałacu Saskiego (2,5 mld zł)

"To tylko niektóre przykłady rozrzutności i marnotrawstwa, czyli po prostu nieuczciwości tych rządów. Bo rząd uczciwy to taki, który szanuje pieniądze podatników i przeznacza je na naprawdę kluczowe cele - na żłobki, szkoły, szpitale, pociągi czy zieloną energię" - mówią przedstawiciele Polski 2050 Szymona Hołowni w województwie śląskim.

"Wasz brak szacunku dla publicznych pieniędzy kosztował Polskę co najmniej 318 mld zł. Odpowiecie za każdy grosz!" - deklaruje spod biura regionalnego PiS w Katowicach, Poseł na Sejm RP, Michał Gramatyka.

"Musimy rozliczyć PiS. Powinni zapłacić za wszystko co zmarnotrawili" - mówi kandydat na kandydata na Posła Sejmu RP z okręgu rybnickiego, Łukasz Osmalak.

"Polski nie stać ani na te, ani na kolejne błędy i marnowanie publicznych pieniędzy!" - zwraca uwagę kandydat na kandydata na Posła Sejmu RP z okręgu sosnowieckiego, Kamil Wnuk.

W województwie śląskim „faktury za rządy PiS-u" zawisły na drzwiach biur: - Siedziby władz regionu PiS w Katowicach, - Posła na Sejm RP, Bolesława Piechy, - Senatora na Sejm RP, Wojciecha Piechy, - Posłanki na Sejm RP, Ewy Malik, - Posłanki do Parlamentu Europejskiego, Izabeli Kloc, - Posła na Sejm RP, Waldemara Andzela, - Posłanki na Sejm RP, Grażyny Nowickiej, - Posłanki na Sejm RP, Lidii Burzyńskiej.

 

Źródło/fot. Materiały prasowe

 

  Wszelkie prawa zastrzeżone © Regioninfo.pl