Pomnik Sławika czy sala koncertowa? Zagłosuj na jastrzębskie projekty!
01 sierpnia 2022

Pomnik Sławika czy sala koncertowa? Zagłosuj na jastrzębskie projekty!

Od dziś internauci wybierają swoich faworytów w konkursie Najlepszą Przestrzeń Publiczną Województwa Śląskiego 2022. Spośród 27 projektów, które można oceniać w ankiecie internetowej, aż dwa zrealizowane zostały w mieście. To budynek nowej sali koncertowej przy Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia w Jastrzębiu-Zdroju i pomnik Henryka Sławika w Szerokiej.

 

- Bardzo się cieszę, że w konkursie na Najlepszą Przestrzeń Publiczną Województwa Śląskiego 2022 po raz kolejny można głosować na projekty z naszego miasta. To, że znalazły się w gronie najciekawszych w skali całego województwa, to najlepszy dowód na to, że tworzone przez nas przyjazne przestrzenie mogą być powodem do dumy. Serdecznie zachęcam do głosowania na nie w tym plebiscycie, skomentowała prezydent miasta, Anna Hetman.

 

Konkurs Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Śląskiego to jeden z najbardziej prestiżowych konkursów architektonicznych w naszym województwie. Projekty oceniane są przez jury konkursowe - członków Wojewódzkiej Komisji Urbanistyczno Architektonicznej, a także przez internautów w głosowaniu publiczności. W minionym roku ten drugi tytuł zdobył Żelazny Szlak Rowerowy (nagrodzony również wyróżnieniem specjalnym Marszałka Województwa Śląskiego). W 2019 roku natomiast główna nagroda konkursu powędrowała do Ośrodka Wypoczynku Niedzielnego.

Głosowanie w plebiscycie trwa do końca sierpnia. By wziąć w nim udział należy wejść na stronę organizatora, a następnie przydzielić wybranym trzem projektom odpowiednią liczbę punktów - od trzech do jednego.

 

KLIKNIJ ABY ODDAĆ SWÓJ GŁOS


 

 

 

 

Źródło: UM w Jastrzębiu-Zdroju

fot. Barbara Englender/Materiały prasowe

 

  Wszelkie prawa zastrzeżone © Regioninfo.pl