Koncert, Pielgrzymowice, Kościół św. Katarzyny Aleksandryjskiej, jubileusz, Polskie Stowarzyszenie Kontrabasistów, 30-lecie, Międzynarodowe Kursy Mistrzowskie, Grzegorz Olkiewicz, muzyka klasyczna, Johann Sebastian Bach, Fryderyk Chopin, Giovanni Bottesini, Miloslav Jelinek, Urszula Marciniec-Mazur, Irena Olkiewicz, Andrzej Jungiewicz, Piotr Rojek, Roland Abreu, Biagio Modena, kontrabas, wiolonczela, organy, wstęp wolny
23 kwietnia 2024

Poszukiwany przez „łowców cieni" zatrzymany w Hiszpanii

Łowcy cieni” CBŚP dotarli do informacji o miejscu pobytu poszukiwanego Krzysztofa C., który jest podejrzany o kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą i przestępstwa narkotykowe na dużą skalę. Przekazali te informacje funkcjonariuszom Policía Nacional, którzy w Hiszpanii zatrzymali poszukiwanego. Wsparcia udzielił również oficer łącznikowy polskiej Policji w Hiszpanii.

Łowcy cieni” z Wydziału Operacji Pościgiowych Centralnego Biura Śledczego Policji prowadzili poszukiwania za Krzysztofem C., który był podejrzany o kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą i przestępstwa narkotykowe na dużą skalę. Mężczyzna był poszukiwany od 2015 roku. Polscy funkcjonariusze dotarli do informacji, że poszukiwany może ukrywać się na Półwyspie Iberyjskim więc nawiązali ścisłą współpracę z hiszpańskimi policjantami z Policía Nacional. W toku sprawy wsparcia udzielił również oficer łącznikowy polskiej Policji w Hiszpanii. Ścigano na podstawie listu gończego i Europejskiego Nakazu Aresztowania.

Weryfikując posiadane informacje dotyczące poszukiwanego, wytypowali możliwą lokalizację mężczyzny w miejscowości Marbella w Hiszpanii, gdzie został zatrzymany. Ujęto go na ulicy, przed domem, w którym przebywał. Poszukiwany posługiwał się fałszywymi dokumentami tożsamości, zmienił wygląd i usunął posiadane na ciele tatuaże, co miało utrudnić jego wykrycie.

Obecnie zatrzymany oczekuje w hiszpańskim areszcie na transport do Polski, gdzie grozi mu wieloletnia kara pozbawienia wolności.


 


 

Źródło: Zespół Prasowy CBŚP