Potrącenie dzieci na przejściu dla pieszych!
13 kwietnia 2022

Potrącenie dzieci na przejściu dla pieszych!

Wczoraj na ulicy Maczka doszło do potrącenia dzieci przechodzących przez oznakowane przejście dla pieszych. 9 i 11-latka zostały przewiezione do szpitala na dalsze badania. Kierująca pojazdem straciła prawo jazdy.

Policjanci z piekarskiej komendy wyjaśniają dokładne okoliczności zdarzenia. Apelujemy o zwiększenie czujności zarówno przez pieszych, jak i kierujących - szczególnie w rejonach przejść dla pieszych i skrzyżowań.

Do wypadku drogowego z udziałem dzieci doszło rano około godziny 7:30 na ul. Maczka. Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że kierująca osobowym renault 20-letnia mieszkanka Piekar, jadąc od ulicy Papieża Jana Pawła II, potrąciła przechodzące przez oznakowane przejście dla pieszych dziewczynki w wieku 9 i 11 lat.

W wyniku zdarzenia piesze doznały obrażeń i zostały zabrane do szpitala. Badanie alkomatem 20-latki nie wykazało obecności alkoholu w wydychanym powietrzu. Za stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym i spodziewany zakaz prowadzenia pojazdów mundurowi zatrzymali kierującej prawo jazdy. Okoliczności zdarzenia będą wyjaśniać piekarscy policjanci.

Pamiętajmy: przechodząc przez jezdnię upewnijmy się, że kierujący nas widzi, zmniejszył prędkość i zatrzymał się celem ustąpienia pierwszeństwa.

Zachęcamy również do noszenia elementów odblaskowych, dzięki którym każdy niechroniony uczestnik ruchu drogowego jest widoczny i tym samym bezpieczniejszy.

Apelujemy do kierujących o zwiększenie czujności za kierownicą, szczególnie w rejonach przejść dla pieszych i skrzyżowań.

Przed przejściem:
• zwolnij
• rozejrzyj się
• przejdź/ przejedź bezpiecznie

Źródło: KMP Piekary Śląskie

  Wszelkie prawa zastrzeżone © Regioninfo.pl