Powiat Pszczyński pomógł spełnić marzenie seniorki z Rudołtowic
11 października 2022

Powiat Pszczyński pomógł spełnić marzenie seniorki z Rudołtowic

W weekend spełniło się marzenie pani Marii z Rudołtowic. 92 latka wspólnie z rodziną, która wypożyczyła wózek inwalidzki w pszczyńskim starostwie mogła odwiedzić Pszczynę.


Pani Maria mieszka w Rudołtowicach. Ma 92 lata i problemy z poruszaniem się. Marzyła, aby odwiedzić Pszczynę i zobaczyć pszczyński park jesienią. Jej rodzina postanowiła wypożyczyć wózek inwalidzki. Pomocna okazała się bezpłatna wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego w Starostwie Powiatowym w Pszczynie.

- To miejsce, które stworzyliśmy z myślą o mieszkańcach, którzy mają problemy z poruszaniem się po doznanych urazach lub zabiegach operacyjnych. Nie muszą decydować się na zakup sprzętu, mogą bezpłatnie wypożyczyć go w starostwie - mówi Barbara Bandoła, starosta pszczyńska.

W asortymencie wypożyczalni są wózki inwalidzkie, kule ortopedyczne oraz balkoniki rehabilitacyjne. Sprzęt można wypożyczyć na dwa miesiące z możliwością przedłużenia terminu, jeśli nie ma kolejnej osoby oczekującej na wypożyczenie. Do dyspozycji mieszkańców są również stabilne rowery trójkołowe, umożliwiające jazdę osobom o ograniczonej koordynacji ruchowej i sprawności fizycznej. Rowery są dostępne w trzech rozmiarach - dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych.

 

Powiat Pszczyński pozyskał rowery i sprzęt rehabilitacyjny od fundacji EcoTextil oraz Śląskiego Oddziału Okręgowego Polskiego Czerwonego Krzyża. Mieszkańcy powiatu pszczyńskiego mogą korzystać ze sprzętu całkowicie za darmo. Wystarczy zadzwonić pod numer 32 449 23 98 w godzinach pracy pszczyńskiego starostwa.

 

 

Źródło/fot:

 

  Wszelkie prawa zastrzeżone © Regioninfo.pl