Powiat Pszczyński testuje innowacyjne oznakowanie przejść dla pieszych
15 grudnia 2022

Powiat Pszczyński testuje innowacyjne oznakowanie przejść dla pieszych

Od początku tygodnia przy przejściu dla pieszych na ul. Chopina w Pszczynie uwagę kierowców do sytuacji na pasach przyciąga odblaskowa sylwetka.

 

Innowacyjne oznakowanie przejścia dla pieszych ostrzega o prawdopodobnym spotkaniu z pieszym. Odblaskowa sylwetka dziecka w ruchu przyciąga wzrok kierowcy, dzięki czemu kierujący pojazdem zachowuje czujność i odruchowo zwalnia. Oznakowanie spełnia swoją funkcję w dzień, ale też w nocy. Dzięki skutecznemu systemowi odblaskowemu jest widoczne z odległości 150 metrów, nawet przy niesprzyjających warunkach pogodowych.

Powiat Pszczyński otrzymał odblaskową sylwetkę na okres od 12 do 30 grudnia. Instalacja innowacyjnego oznakowania przejścia dla pieszych na ul. Chopina w Pszczynie wykorzystywana jest testowo.

 

- Jesień i zima to niebezpieczny czas dla wszystkich użytkowników dróg. Zmienne warunki atmosferyczne, intensywne opady deszczu i śniegu, mgła, szybko zapadający zmierzch utrudniają dostrzeżenie pieszego. Dzięki instalacji kierowca jest w stanie szybciej zareagować i dostosować prędkość - mówi wicestarosta Damian Cieszewski i dodaje, że być może w przyszłości takie odblaskowe sylwetki imitujące pieszych pojawią się na stałe przy newralgicznych przejściach na drogach powiatowych.

 


 

 

Źródło/fot:

 

  Wszelkie prawa zastrzeżone © Regioninfo.pl