Wino, kultura, Międzynarodowy Festiwal Wina, Warszawa, Mariusz Glenszczyk, edukacja winiarska, sommelierzy, enolodzy, historia wina, Gruzja, Chile, Portugalia, połączenia smaków, TiM, Temar, Beskid Chocolate, Unifood&Wine, festiwal kulturalny, pasja, piramida Maslowa, Airport Okęcie
28 czerwca 2024

Powiatowo-Gminny Dzień Strażaka w Warszowicach – Wielkie Święto Strażaków i Rodzin!

Już 6 lipca przed budynkiem Ochotniczej Straży Pożarnej w Warszowicach odbędzie się wyjątkowe wydarzenie – Powiatowo-Gminny Dzień Strażaka. To doskonała okazja, aby razem z jednostkami OSP z całego powiatu uczcić ich ciężką pracę, poświęcenie i odwagę. Przygotowano mnóstwo atrakcji, które zapewnią wspaniałą zabawę dla całej rodziny!


Program Dnia Strażaka


15:00 - Uroczysty Apel Strażacki

Obchody rozpoczną się o godzinie 15:00 uroczystym apelem strażackim, podczas którego odbędzie się przekazanie nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego. To ważny moment dla lokalnych jednostek OSP, który podkreśla ich znaczenie i gotowość do niesienia pomocy.


17:00 - Festyn Strażacki z Zespołem Nancy

Po oficjalnej części, o godzinie 17:00 rozpocznie się festyn strażacki, na którym zespół Nancy zadba o muzyczną oprawę wydarzenia. Przygotujcie się na świetną zabawę, tańce i niezapomniane chwile spędzone w miłym towarzystwie.


Atrakcje dla Dzieci i Dorosłych


Strażacy zadbali o to, aby nikt się nie nudził. Na uczestników czeka mnóstwo atrakcji, w tym:


Darmowa Strażacka Grochówka – Tradycyjna, pyszna grochówka przygotowana przez strażaków będzie serwowana wszystkim gościom. To prawdziwa gratka dla miłośników kulinarnych specjałów strażackich.


Atrakcje dla Dzieci – Najmłodsi będą mogli skorzystać z dmuchańców, animacji oraz wziąć udział w piana party. To doskonała okazja, aby dzieci spędziły czas na świeżym powietrzu, bawiąc się w bezpiecznym i przyjaznym środowisku.


Strefa Foodtrucków – Różnorodność smaków i dań serwowanych przez foodtrucki zadowoli każdego. Od klasycznych przekąsek, przez dania kuchni międzynarodowej, po słodkie desery – każdy znajdzie coś dla siebie.


Organizatorami tego wyjątkowego dnia są Ochotnicza Straż Pożarna w Warszowicach, Zarząd Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Pszczynie, Starosta Pszczyński oraz Wójt Gminy Pawłowice. Ich zaangażowanie i wsparcie sprawiają, że Dzień Strażaka w Warszowicach jest nie tylko świętem strażaków, ale również całej lokalnej społeczności.


Powiatowo-Gminny Dzień Strażaka w Warszowicach to wydarzenie, którego nie można przegapić. To doskonała okazja, aby wyrazić wdzięczność i szacunek dla strażaków, którzy każdego dnia ryzykują swoje życie, aby chronić nasze. Przyjdźcie całymi rodzinami, zabierzcie przyjaciół i spędźcie ten wyjątkowy dzień razem z nami.


Do zobaczenia 6 lipca przed budynkiem OSP Warszowice! Czeka na Was mnóstwo radości, zabawy i niezapomnianych wrażeń!