Powstała strefa harmonii w ZSP Pawłowice
19 lutego 2023

Powstała strefa harmonii w ZSP Pawłowice

Na jednym z korytarzy Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Pawłowicach powstała strefa harmonii, miejsce przyjazne uczniowi, sprzyjające wyciszeniu i poczuciu bezpieczeństwa.

 

Korytarz został w pełni zmodernizowany. Wzdłuż okien pojawiły się wygodne sofy ustawione w kształt litery "U" wraz z stoliczkami, gdzie uczniowie mogą odpocząć i zjeść śniadanie. Stonowana tapeta z brzozami zdobi jedną z głównych ścian, natomiast na innej ścianie widnieje duża drewniana mapa świata z podziałem politycznym.

Powstał również kącik do zajęć rewalidacyjnych dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi wyposażony w urządzenie multimedialne FunFloor „magiczna podłoga”, która oferuje bogatą gamę zadań dla uczniów z różnych dziedzin (język angielski, eko, rewalidacja i terapia, fun) oraz interaktywnego krokodyla. Najnowsze urządzenia ciekawie urozmaicają lekcje i w pełni angażują uczniów do wykonywania ćwiczeń.

W celu propagowania czytelnictwa w strefie harmonii na korytarzu powieszono 2 półki na książki i czasopisma. Każdy może przynieść książkę na półkę lub zabrać książkę z półki zgodnie z ideą bookcrossing.

Miejmy nadzieję, że strefa harmonii długo będzie służyła uczniom szkoły.

 

 

Źródło/fot: UG Pawłowice

 

  Wszelkie prawa zastrzeżone © Regioninfo.pl