Pracownik ochrony zamiast pilnować, okradał sklep!
27 kwietnia 2022

Pracownik ochrony zamiast pilnować, okradał sklep!

Pracownik ochrony jednego z rybnickich sklepów, zamiast dbać o powierzony mu majątek, przez kilka miesięcy wykradał artykuły ustawione na półkach. Rybniccy kryminalni ustalili, że wyniósł on z obiektu handlowego produkty o łącznej wartości około 6,5 tysiąca złotych. Policjanci zatrzymali również paserkę i odzyskali część zrabowanych towarów.
 

25-latek został zatrzymany przez rybnickich kryminalnych w swoim miejscu pracy - jednym z marketów na terenie miasta. Policjanci ustalili, że mężczyzna od marca kradł z półek sklepowych zestawy garnków, zasłony, firanki, sztućce oraz inne artykuły wyposażenia wnętrz. Straty wycenione zostały na kwotę 6,5 tysiąca złotych. Część skradzionych towarów śledczy odzyskali.

Dalsze działania doprowadziły policjantów do kolejnej osoby - 42-letniej mieszkanki Rybnika. Okazało się, że kobieta nieświadomie kupowała skradzione przez mężczyznę przedmioty… Nieuczciwy ochroniarz nie dość, że stracił już pracę, poniesie jeszcze konsekwencje karne. Grozi mu za to kara do 5 lat więzienia.


 

Źródło: KMP w Rybniku

 

  Wszelkie prawa zastrzeżone © Regioninfo.pl