Próbował okraść śpiącego 28-latka. Trafił do aresztu
02 czerwca 2022

Próbował okraść śpiącego 28-latka. Trafił do aresztu

Lubelscy policjanci ustalili i zatrzymali 43-latka, który odpowie za kradzież rozbójniczą w warunkach recydywy. Mężczyzna w ostatni weekend próbował okraść śpiącego na przystanku 28-latka. Gdy pokrzywdzony się obudził, został pobity. Łupem recydywisty padł telefon komórkowy. Mężczyzna usłyszał zarzuty i decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

 

Do zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę. Do śpiącego na przystanku 28-latka podszedł nieznany mężczyzna. Sprawca postanowił wykorzystać sytuację i okraść mężczyznę. Jednak podczas przeszukiwania kieszeni pokrzywdzony się ocknął. Wtedy napastnik stał się agresywny i zaczął bić mieszkańca Lublina. Jego łupem padł telefon komórkowy o wartości kilkuset złotych.

Sprawą od samego początku zajmowali się kryminalni z 1. komisariatu oraz z komendy miejskiej. Funkcjonariusze w trakcie pracy operacyjnej ustalili sprawcę. Jak się okazało, za napadem stał dobrze znany recydywista. 43-latek został zatrzymany. Policjanci podczas przeszukania jego domu odnaleźli skradziony telefon. Mężczyzna usłyszał zarzuty i na wniosek policjantów oraz prokuratora został tymczasowo aresztowany.

Za kradzież rozbójniczą w recydywie grozi do 15 lat więzienia.

komisarz Kamil Gołębiowski

Źródło: KMP Lublin

 

  Wszelkie prawa zastrzeżone © Regioninfo.pl