Próbował zabić ojca. Mężczyzna został aresztowany!
04 kwietnia 2022

Próbował zabić ojca. Mężczyzna został aresztowany!

Od kilku dni spożywali razem alkohol. W poniedziałek doszło pomiędzy nimi do awantury. 35-latek sięgnął po nóż i zaatakował ojca. Mężczyzna z raną szyi trafił do szpitala. Napastnik został zatrzymany. Obydwaj byli pod działaniem alkoholu. Wczoraj sąd zadecydował o tymczasowym aresztowaniu mieszkańca Zawiercia na okres 3 miesięcy.

 

W poniedziałkowe południe zawierciańscy policjanci otrzymali informację, że w jednym z mieszkań na terenie Zawiercia znajduje się mężczyzna z podciętą krtanią. Zgłoszenie zostało potwierdzone. Policjanci natychmiast wezwali ratowników medycznych, którzy zabrali 61-latka do szpitala.

 

Na miejscu obecny był również syn ofiary. Ze wstępnych ustaleń wynika, że mężczyźni od kilku dni razem spożywali alkohol. Doszło pomiędzy nimi do kłótni, podczas której 33-latek sięgnął po nóż i zranił ojca. Badanie stanu trzeźwości agresora wykazało prawie 3 promile alkoholu w organizmie.

Mężczyzna został zatrzymany.

 

Zgromadzony przez zawierciańskich śledczych materiał dowodowy pozwolił na postawienie mu zarzutów usiłowania zabójstwa oraz spowodowania średniego uszczerbku na zdrowiu, do których mężczyzna się przyznał. Wczoraj do wniosku prokuratora przychylił się zawierciański sąd. Mieszkaniec Zawiercia został tymczasowo aresztowany. Najbliższe 3 miesiące spędzi w izolacji.

 

Przypominamy!

 

Za zabójstwo kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 8, karę 25 lat pozbawienia wolności albo karę dożywotniego pozbawienia wolności.

Sprawca średniego uszczerbku na zdrowiu musi liczyć się z karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

 

Źródło: KPP w Zawierciu

 

  Wszelkie prawa zastrzeżone © Regioninfo.pl