Prognoza pogody do niedzieli 15.01.2023
10 stycznia 2023

Prognoza pogody do niedzieli 15.01.2023

We wtorek pochmurno, jedynie na zachodzie kraju pojawią się większe przejaśnienia. Przelotne opady deszczu, w obszarach podgórskich deszczu ze śniegiem i śniegu. Wysoko w Tatrach lokalnie przyrost pokrywy śnieżnej do 15 cm. Temperatura maksymalna od 3°C do 6°C; chłodniej na Podhalu około 1°C. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, z kierunków zachodnich, jedynie na Podhalu północny.

W środę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami wystąpią opady deszczu, a na północnym wschodzie i w górach także deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura maksymalna od 4°C do 8°C; chłodniej miejscami na Podhalu, Kaszubach i Podlasiu od 2°C do 3°C. Wiatr słaby i umiarkowany, porywisty, w dzień na północy kraju umiarkowany i dość silny w porywach do 70 km/h, z kierunków południowych.

W czwartek zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Miejscami opady deszczu i deszczu ze śniegiem, w górach śniegu. Temperatura maksymalna od 4°C do 8°C; chłodniej na wschodzie kraju około 2°C, a na Podhalu około 0°C. Wiatr słaby i umiarkowany, na północy okresami dość silny i porywisty, południowo-zachodni i południowy.

W piątek pochmurno. Okresami wystąpią opady deszczu, na południowym wschodzie kraju również deszczu ze śniegiem, w górach śniegu. Temperatura maksymalna od 4°C do 8°C; na Podhalu około 2°C. Wiatr umiarkowany, porywisty, na północy dość silny i w porywach do 65 km/h, południowy i południowo-zachodni.

W sobotę nadal pochmurno z opadami deszczu lub mżawki, w górach opady śniegu. Temperatura maksymalna od 4°C do 7°C; na Podhalu około 2°C. Wiatr umiarkowany, porywisty, południowo-zachodni i zachodni.

W niedzielę więcej słońca, opady deszczu wystąpią już tylko miejscami. Temperatura maksymalna od 4°C do 7°C; na Podhalu około 0°C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni i północno-zachodni, w dzień na Pomorzu skręcający na północny.

 

Źródło:

 

  Wszelkie prawa zastrzeżone © Regioninfo.pl