Wszelkie prawa zastrzeżone © Regioninfo.pl 

Inspirujące spotkania, atrakcyjne wystawy i instalacje, twórcze warsztaty – tak zapowiada się program Rybnik Foto Festivalu. Wydarzenie rozpoczyna się w piątek, 9 września.

 

Tegoroczny festiwal fotograficzny zaplanowano od 9 do 11 września. Osią wydarzenia jak zwykle będą spotkania i wystawy, podczas których publiczność będzie miała okazję poznać przekrój twórczości ciekawych artystów, reprezentujących różne gatunki fotografii. W programie 5 spotkań autorskich, 2 wykłady praktyczne i konsultacje, 5 wystaw indywidualnych i 1 zbiorowa, 11 projektów zaprezentowanych w formie slideshow,
2 stoiska touch&try oraz Galeria Otwarta w Szybie Głowacki Zabytkowej Kopalni Ignacy.

 

Pokazywać to, co ważne, piękne, pouczające i świeże. Integrować z dobrą fotografią – to idea festiwalu, która, pomimo zmian organizacyjnych, nadal jest aktualna – mówi Nina Giba, dyrektorka organizacyjna wydarzenia, która wraz z mężem, fotografem Marcinem Gibą, od lat organizuje RFF.

 

Rybnik Foto Festival, znany do tej pory pod marką Rybnicki Festiwal Fotografii, zaistnieje w przestrzeni centrum miasta i jego dzielnic, w ważnych dla tożsamości i historii Rybnika miejscach. Wydarzenia będą organizowane na terenie Zabytkowej Kopalni Ignacy, w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej oraz w byłej kaplicy kompleksu dawnego szpitala Juliusz. Głównym partnerem wydarzania jest Miasto Rybnik.

 

 

 

na stronie Festiwalu

na profilu facebookowym RFF.

 

 

 

Źródło: Biuro Prasowe UM w Rybniku

fot. R. Sitko

 

Przed nami Rybnik Foto Festival

09 września 2022
Przed nami Rybnik Foto Festival