Tragiczny karambol tirów!
30 marca 2023

Przedszkolaki w gminie Rudnik wykazały się ekologiczną wiedzą i świadomością

Samorządowe Przedszkole w Gamowie gościło uczestników konkursu ekologicznego "Wszystko dla natury", w którym 23 marca udział wzięły dzieci z przedszkoli Gminy Rudnik. Konkurs odbył się pod patronatem senator Ewy Gawędy.

W konkursie uczestniczyły maluchy z pięciu gminnych przedszkoli. Dlaczego takie konkursy mają znaczenie? Jednym z celów wychowania przedszkolnego jest kształtowanie świadomości ekologicznej oraz uwrażliwienie u dzieci stosunku emocjonalnego do otaczającego ich środowiska społeczno-przyrodniczego. I jak było widać po przebiegu konkursu, to zadania realizowane jest bardzo dobrze.

- Pytania konkursowe nie były łatwe, ale dzieci radziły sobie z nimi wyśmienicie. To pokazuje jak wielki sens ma edukacja ekologiczna wśród najmłodszych. Poprosiłam uczestników konkursu, by ze swojej wiedzy korzystali też na co dzień, by zwracali uwagę kiedy widzą, że ktoś wyrzuca śmieci w lesie lub na drodze - mówi senator Ewa Gawęda, która również podziękowała Gminie Rudnik oraz Samorządowemu Przedszkolu w Gamowie za pomysł i organizację konkursu.

 

 

Źródło/fot. Materiały prasowe

 

  Wszelkie prawa zastrzeżone © Regioninfo.pl