psychoterapeutka, oskarżenie, przestępstwa, zarzuty, oszustwo, prawo, śledztwo, ofiary, terapia, nadużycia
22 maja 2024

Psychoterapeutka oskarżona o niemal 1300 przestępstw!

W Wodzisławiu Śląskim rozgrywa się jeden z największych skandali związanych z wyłudzeniem środków z Narodowego Funduszu Zdrowia w ostatnich latach. Śledztwo, które jest prowadzone pod egidą Prokuratury Rejonowej w Wodzisławiu Śląskim, dotyczy oszustw dokonanych przez psychoterapeutkę, która w latach 2021-2022 miała wyłudzić wynagrodzenie za usługi psychologiczne, które w rzeczywistości nigdy nie zostały wykonane.


 

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śląskim, dzięki zgromadzonym informacjom, zdołali zidentyfikować i przesłuchać setki opiekunów prawnych pacjentów, którzy mieli korzystać z usług gabinetu psychologicznego zarówno w Wodzisławiu Śląskim, jak i w powiecie rybnickim. W wyniku tych działań zebrano obszerny materiał dowodowy, który posłużył do postawienia 49-letniej mieszkance powiatu wodzisławskiego aż 1290 zarzutów prokuratorskich.


 

Zarzuty te obejmują głównie poświadczenie nieprawdy w dokumentach rozliczeniowych przesyłanych do NFZ, co miało na celu uzyskanie nieprzysługujących środków finansowych. Oskarżona, korzystając z zaufania pacjentów i systemu zdrowia, uczyniła z tego procederu stałe źródło dochodu. Akt oskarżenia został już skierowany do sądu, a oskarżonej grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.


 

Sprawa ta rzuca światło na potrzebę wzmożonej kontroli i weryfikacji wniosków rozliczeniowych składanych przez dostawców usług medycznych, a także na konieczność wprowadzenia bardziej rygorystycznych procedur w zakresie nadzoru nad prawidłowością realizacji świadczeń zdrowotnych finansowanych ze środków publicznych.


 


 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

psychoterapeutka, oskarżenie, przestępstwa, zarzuty, oszustwo, prawo, śledztwo, ofiary, terapia, nadużycia