PSZCZYNA. Finał „Żubrowiska”. Niespodzianka: kup jeden bilet do 24.08 i zabierz drugą osobę za darmo
11 sierpnia 2022

PSZCZYNA. Finał „Żubrowiska”. Niespodzianka: kup jeden bilet do 24.08 i zabierz drugą osobę za darmo

Wielkimi krokami zbliża się tegoroczny finał „Żubrowiska”. 3 września w wyjątkowej scenerii Ośrodka Sportów Wodnych w Łące wystąpią laureaci tegorocznych przeglądów: Free Air oraz Kolumbia. Gwiazdą wieczoru będzie Ania Dąbrowska. Organizatorzy przygotowali niespodziankę. Osoby, które kupią jeden bilet od 10 do 24 sierpnia, mogą zabrać ze sobą drugą osobę całkowicie za darmo!

 

Tegoroczny finał „Żubrowiska” będzie inny niż wszystkie. Organizatorzy przyzwyczaili nas do bardzo mocnych brzmień. W tym roku coś dla siebie znajdą miłośnicy spokojniejszego grania - gwiazdą wieczoru będzie wokalistka, kompozytorka, laureatka dziewięciu „Fryderyków” - Ania Dąbrowska. Jej charakterystyczny głos i ciekawe teksty będzie można usłyszeć z żubrowiskowej sceny o godz. 21.00. Nim to jednak nastąpi godzinne koncerty zagrają laureaci Przeglądu Amatorskich Zespołów Muzycznych, który odbył się końcem kwietnia na pszczyńskim rynku. Nagrodę Starosty Pszczyńskiego wywalczył zespół Free Air z Cieszyna, a z nagrodą burmistrza Pszczyny pojechał do Stefanówki zespół „Kolumbia”.

 

Wejściówki na finał „Żubrowiska” można nabyć na stronie internetowej

 

lub osobiście w sekretariacie Pszczyńskiego Centrum Kultury. Bilet normalny kosztuje 50 zł, natomiast ulgowy dla uczniów studentów, posiadaczy Karty Dużej Rodziny lub Karty Mieszkańca „Moja Pszczyna” - 40 zł. Dzieci do 10. roku życia wchodzą na koncerty za darmo.

Wejściówki będzie można zakupić też w dniu koncertu, ale warto zrobić to wcześniej. Organizatorzy przygotowali niespodziankę - wszyscy, którzy kupią bilet na „Żubrowisko” w dniach od 10 do 24 sierpnia, będą mogli zabrać ze sobą drugą osobę całkowicie za darmo! Warto się pospieszyć, bo pula biletów jest ograniczona!
Regulamin promocji "Druga osoba wchodzi za darmo" dostępny jest
na stronie PCKul-u .

 

Tradycyjnie „Żubrowisko” ma też wymiar charytatywny. Podczas tegorocznej edycji zostanie przeprowadzona zbiórka na leczenie Kacperka Chodury  -  6-letniego mieszkańca powiatu pszczyńskiego, który został zakwalifikowany do rekonstrukcji małżowiny usznej i odbudowy kanału słuchowego w USA. Trzeba zebrać na ten cel jeszcze ponad 250 tys. zł.

Organizatorami wydarzenia są: Starostwo Powiatowe w Pszczynie, Urząd Miejski w Pszczynie, Pszczyńskie Centrum Kultury oraz Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu w Pszczynie.

Harmonogram finału „Żubrowiska”

sobota - 3 września - Ośrodek Sportów Wodnych w Łące, ul. Piotra Skargi 44

  • 17.30 - otwarcie bram

  • 18.00 - wręczenie nagród laureatom Żubrowiska 2022

  • 18.00 - Kolumbia - laureat Nagrody Burmistrza Pszczyny

  • 19.30 - Free Air - laureat Nagrody Starosty Pszczyńskiego

  • 21.00 - Ania Dąbrowska - gwiazda wieczoru

 

 

 

Źródło/fot:

 

  Wszelkie prawa zastrzeżone © Regioninfo.pl