Miliony z ZUS dla przedsiębiorców - wkrótce rusza konkurs na projekty poprawiające bezpieczeństwo w pracy
03 listopada 2022

PSZCZYNA. Odcinek drogi wojewódzkiej do remontu. Prace ruszają już dziś!

Już dziś rusza remont Drogi Wojewódzkiej nr 939 na odcinku pomiędzy rondem Powstań Śląskich a rondem Miast Partnerskich w Pszczynie. Objazd zostanie poprowadzony ul. Sznelowiec.


W czwartek 3 listopada w ramach robót drogowych odbędzie się frezowanie nawierzchni na niemal 350 metrowym odcinku ul. Cieszyńskiej w Pszczynie pomiędzy rondem Powstań Śląskich a rondem Miast Partnerskich. Ruch drogowy będzie odbywał się wahadłowo.

 

Następnego dnia firma Drogród z Ćwiklic przeprowadzi prace porządkowe i przygotowujące, by w sobotę 5 listopada przystąpić do ułożenia warstw nawierzchni asfaltowej. Objazd zarówno od Pszczyny, jak i od Łąki zostanie poprowadzony ulicą Sznelowiec w Pszczynie. W czasie prowadzenia robót ruch sterowany będzie ręcznie.

 

W poniedziałek 7 listopada drogowcy wykonają roboty wykończeniowe. Koszt prac wyniesie ponad 350 tys. zł. Zadanie zostanie sfinansowane ze środków na bieżące utrzymanie dróg wojewódzkich przekazanych przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego w ramach porozumienia z Powiatem Pszczyńskim.


 

Źródło/fot:

 

  Wszelkie prawa zastrzeżone © Regioninfo.pl