Wypadek, Wodzisław Śląski, pijany kierowca, potrącenie pieszego, śmiertelny wypadek, bezpieczeństwo drogowe, policja, dochodzenie
06 maja 2024

Pszczyna przenosi się na pustynne szlaki: Nowa wystawa fotograficzna w centrum przesiadkowym

W sercu Pszczyny, w centrum przesiadkowym, zagościła wyjątkowa wystawa fotograficzna, która przenosi zwiedzających w sam środek pustynnych rajdów Dakar i Rallye du Maroc. Do 10 czerwca miłośnicy motoryzacji i fotografii mogą podziwiać 24 zdjęcia autorstwa Bartosza Woźnikowskiego, lokalnego programisty i fotografa, który swoją pasję do technologii połączył z miłością do ekstremalnych wypraw.


Wystawa „Pustynne krajobrazy” prezentuje zarówno kolorowe zdjęcia wewnątrz budynku, jak i czarno-białe fotografie na zewnątrz, ukazujące dramatyzm i piękno pustynnych pejzaży oraz intensywność rajdowych zmagań. Woźnikowski, główny twórca technologii Techtir, miał okazję towarzyszyć ekipie rajdowej, co zaowocowało nie tylko technicznym wsparciem, ale i artystycznym zapisem tych wyjątkowych chwil.


Przygoda Techtir z Dakarem zaczęła się skromnie, od naprawy dla czeskiej firmy FeshFesh, ale dzięki profesjonalizmowi i innowacyjnym rozwiązaniom, pszczyńska firma rozwinęła współpracę, która przyniosła jej tytuł wicemistrza świata w klasyfikacji FIA w 2023 roku. Wystawa „Oblicza Dakaru” to nie tylko hołd dla techniki i wytrzymałości, ale również dla ludzi – rajdowców, którzy mierzą się z ekstremalnymi warunkami na trasach w Arabii Saudyjskiej i Maroku.

Projekt „Przesiądź się na kulturę”, organizowany przez Powiat Pszczyński, to świetna okazja, by zobaczyć, jak pasja i technologia mogą iść w parze z kulturą i sztuką. Nie przegapcie tej niezwykłej wystawy, która z pewnością zainteresuje zarówno amatorów fotografii, jak i fanów motorsportu.

 


 

 

 

fot.