PSZCZYNA. Sprzęt dla Społecznej Straży Rybackiej
20 grudnia 2022

PSZCZYNA. Sprzęt dla Społecznej Straży Rybackiej

Noktowizor, mundury oraz latarki to nowe wyposażenie, które Powiat Pszczyński zakupił dla działającej na naszym terenie Społecznej Straży Rybackiej.

Społeczna Straż Rybacka Powiatu Pszczyńskiego została powołana w 2001 roku. Jej działalność polega w głównej mierze na zwalczaniu kłusownictwa, zapobieganiu dewastacji brzegów rzek i jezior oraz ochronie cennych składników przyrodniczych.

 

W działania Społecznej Straży Rybackiej Powiatu Pszczyńskiego zaangażowanych jest ok. 80 strażników, którzy patrolują łowiska, ujawniają przypadki nielegalnego połowu ryb i kłusownictwa.

 

- Zakupiliśmy noktowizor, kilkanaście mundurów dla strażników oraz kilkanaście latarek. Zakupiony sprzęt wpłynie na poprawę efektywności i bezpieczeństwa prowadzonych kontroli - mówi Barbara Bandoła, starosta pszczyńska, która spotkała się z przedstawicielami kół Społecznej Straży Rybackiej z terenu powiatu pszczyńskiego, by przekazać im zakupiony sprzęt.

 

Kazimierz Kowalik, komendant Społecznej Straży Rybackiej podkreśla, że zadaniem Społecznej Straży Rybackiej jest chronienie przyrody oraz ryb. - Co roku ujawniamy przypadki kłusownictwa na dużą skalę. Współpracujemy z Państwową Strażą Rybacką, a w tym roku udało się zacieśnić współpracę z Komendą Powiatową Policji w Pszczynie. Nasi strażnicy przeprowadzili z policjantami kilkanaście wspólnych kontroli. Woda niesie wieść i o to chodzi - mówi Kazimierz Kowalik i dodaje, że zakupiony przez Powiat sprzęt wpłynie na poprawę jakości działań.

 

To kolejne wsparcie ze strony pszczyńskiego starostwa - w poprzednich latach zostały zakupione mundury i inny niezbędny sprzęt.

 

Źródło/fot:

 

  Wszelkie prawa zastrzeżone © Regioninfo.pl