PSZCZYNA. Uczniowie PZS nr 1 będą uczyć się na symulatorze spawalniczym
05 lutego 2023

PSZCZYNA. Uczniowie PZS nr 1 będą uczyć się na symulatorze spawalniczym

Profesjonalne stanowisko do wypracowania prawidłowych postaw podczas spawania to nowe urządzenie w Powiatowym Zespole Szkół nr 1 w Pszczynie. Użyczyła je firma Strumet, która sprawuje patronat nad zawodem ślusarz i technik mechanik.

 

Dzięki urządzeniu uczniowie będą mogli krok po kroku poznawać, trenować i utrwalać umiejętności spawalnicze. Będą z niego korzystać przyszli ślusarze i technicy mechanicy. Na kierunku ślusarz uczniowie w czasie nauki nabywają także uprawnienia spawacza. Nad zawodami od lat sprawuje patronat firma Strumet, w której uczniowie realizują praktyki i staże wakacyjne.

 

Symulator spawalniczy osobiście przekazał szkole prezes zarządu Strumet Sp. z o.o. Olaf Sznapka.

 

- Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy ze szkołą. Chcemy, żeby młodzi ludzie zobaczyli, jak wygląda u nas praca, czym się zajmujemy, poznali warunki i potem podjęli decyzję co do dalszej ścieżki zawodowej - mówi Olaf Sznapka.

 

- Postanowiliśmy użyczyć szkole urządzenie, żeby młodzi ludzie, być może nasi przyszli pracownicy mogli w warunkach laboratoryjnych przeprowadzać symulacje prac spawalniczych na porównywalnym poziomie do praktycznego zastosowania - dodaje.

 

- Teraz będziemy mogli kształcić ponadstandardowo. Jest to dla nas wielkie wyróżnienie. Bardzo dziękuję w imieniu uczniów, bo to dla nich oraz nauczycieli, którzy są zaangażowani w kształcenie - mówi Teresa Wojtanowicz, dyrektor PZS nr 1 w Pszczynie.

 

Starosta Barbara Bandoła podkreśla, że patronat to obopólne korzyści dla szkoły i firmy.

- Cieszę, że firmy dostrzegają potencjał naszej placówki i już na etapie kształcenia zabiegają o przyszłych pracowników, oferując naszym uczniom szkolenia, kursy i możliwość nabywania umiejętności na nowoczesnym sprzęcie - mówi Barbara Bandoła, starosta pszczyńska.

 

 


 

Źródło/fot.

 

  Wszelkie prawa zastrzeżone © Regioninfo.pl