Wszelkie prawa zastrzeżone © Regioninfo.pl 

3 września w Ośrodku Sportów Wodnych w Łące zagrali laureaci Przeglądu Amatorskich Zespołów Muzycznych - zespoły Kolumbia i Free Air. Publiczność świetnie bawiła się podczas koncertu gwiazdy wieczoru Ani Dąbrowskiej, która zaśpiewała swoje największe przeboje.

 

Żubrowisko” to tradycyjnie kwietniowy przegląd amatorskich zespołów z całej Polski, które walczą o Nagrodę Starosty Pszczyńskiego oraz Burmistrza Pszczyny. Laureaci grają koncerty podczas wrześniowego finału przed gwiazdą wieczoru. W wyjątkowej scenerii Ośrodka Sportów Wodnych w Łące w pierwszą sobotę września publiczności zaprezentował się cieszyński zespół „Free Air” - laureat Nagrody Starosty Pszczyńskiego oraz zespół „Kolumbia” ze Stefanówki - laureat Nagrody Burmistrza Pszczyny. Przed koncertami z rąk wicestarosty Damniana Cieszewskiego i burmistrza Dariusza Skrobola zespoły otrzymały odpowiednio 3000 zł i 2000 zł na zakup sprzętu muzycznego.

 

Tegoroczny finał „Żubrowiska” był inny niż dotychczasowe. Organizatorzy przyzwyczaili nas do bardzo mocnych brzmień. W tym roku coś dla siebie znaleźli miłośnicy spokojniejszego grania - gwiazdą wieczoru była wokalistka, kompozytorka, laureatka dziewięciu „Fryderyków” - Ania Dąbrowska. W koncercie The Best Of zaśpiewała swoje największe przeboje. Wokalistka zgromadziła w Ośrodku Sportów Wodnych kilka pokoleń fanów, którzy śpiewali z nią każdy utwór.

 

Podczas wydarzenia została przeprowadzona zbiórka na leczenie Kacperka Chodury - 6-latka z powiatu pszczyńskiego, który został zakwalifikowany do rekonstrukcji małżowiny usznej i odbudowy kanału słuchowego w USA. Trzeba zebrać na ten cel jeszcze ponad 200 tys. zł.

 

Organizatorzy już szykują przyszłoroczną, jubileuszową, bo XX edycję przeglądu.

 

Organizatorami przeglądu są: Starostwo Powiatowe w Pszczynie, Urząd Miejski w Pszczynie, Pszczyńskie Centrum Kultury oraz Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu.

 

Źródło/fot:

 

 

PSZCZYNA. W Łące zagrały Kolumbia, Free Air i Ania Dąbrowska

05 września 2022
PSZCZYNA. W Łące zagrały Kolumbia, Free Air i Ania Dąbrowska