Wszelkie prawa zastrzeżone © Regioninfo.pl 

Zespół BRAThANKI był gwiazdą koncertu świątecznego w Kościele Ewangelicko-Augsburskim w Pszczynie. Publiczność z wielkim entuzjazmem przyjęła dwa występy folkowego zespołu, który zaśpiewał najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki oraz swoje największe przeboje.

Styczniowe charytatywne koncerty kolędowe w kościele ewangelickim mają już ponad 20-letnią tradycję. Powróciły jako „Kolędowanie z gwiazdami”, którego organizację wspólnie z Parafią Ewangelicko-Augsburską napędzają Tomasz Bratek i Jacek Kotajny. Mieszkańcom i sponsorom za włączenie się w misję pomagania dziękowali proboszcz parafii Mirosław Czyż, prezes hospicjum Teresa Buczak, starosta pszczyńska Barbara Bandoła, burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol oraz wicestarosta Damian Cieszewski i zastępca burmistrza Magdalena Czarnecka.

 

Dzięki wsparciu sponsorów, całkowity dochód z zakupu biletów\cegiełek na dwa koncerty zostanie przeznaczony dla Hospicjum św. Ojca Pio w Pszczynie, które od niedawna działa w nowej siedzibie.

Teresa Buczak, prezes hospicjum dziękowała wszystkim, którzy pamiętają o chorych. - Wszystkie te pieniądze dotrą do naszych chorych, przekłada się to na konkretną pomoc w domach oraz w nowo otwartym ośrodku - dziennym domu opieki. Życzę, żeby ta dobra energia szła dalej - z tego kościoła, na całą Pszczynę na cały powiat i całą Polskę - mówiła Teresa Buczak, prezes Hospicjum św. Ojca Pio w Pszczynie.

 

- Z kościoła ewangelickiego w Pszczynie płynie moc. Każdy z tych styczniowych koncertów, tak jak nasze hospicjum, uczy nas wiary, miłości, nadziei - mówiła Barbara Bandoła, starosta pszczyńska.

- Życzę, aby nowo otwarte hospicjum dalej budowało kolejne etapy, abyście dalej tak wspaniale pracowali dla waszych podopiecznych - podkreślał burmistrz Pszczyny, Dariusz Skrobol.

 

Zespół BRAThANKI zagrał nie tylko najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki, ale również swoje największe przeboje, jak „Czerwone korale”, czy „W kinie, w Lublinie”.

Część dochodu z koncertów - 10 tys. zł - organizatorzy przeznaczyli na leczenie wzroku 2,5-letniej Gai Operchalskiej z Łąki. Dziewczynka została zakwalifikowana do zabiegu, dzięki któremu ma szansę odzyskać wzrok.

 

Wydarzenie wsparły Powiat Pszczyński, Gmina Pszczyna oraz wielu sponsorów.


 

Źródło/fot:

 

PSZCZYNA. Wieloletnia tradycja pomagania. "Kolędowanie z gwiazdami" w tym roku na rzecz Hospicjum

09 stycznia 2023
PSZCZYNA. Wieloletnia tradycja pomagania. "Kolędowanie z gwiazdami" w tym roku na rzecz Hospicjum