PSZCZYNA. Wygrali dla PZS nr 1 urządzenie do wymiany opon
11 stycznia 2023

PSZCZYNA. Wygrali dla PZS nr 1 urządzenie do wymiany opon

Montażownica jest najnowszym nabytkiem Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Pszczynie. Wartościowe urządzenie wygrali dla swojej szkoły Magda i Mateusz z technikum pojazdów samochodowych podczas odbywającego się początkiem grudnia II Wojewódzkiego Turnieju Młodych Mechaników VR.

 

Profesjonalne urządzenie przekazali szkole we wtorek, 10 stycznia Janusz Michałek, prezes Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. - organizatora konkursu, Marcin Stramowski z firmy ATH-Heinl, która ufundowała nagrodę oraz starosta Barbara Bandoła i wicestarosta Damian Cieszewski.

 

Magdalena Boruta z I klasy i Mateusz Pudełko z klasy II pokonali drużyny z ponad 20 śląskich szkół. Byli nie tylko najmłodszą drużyną w konkursie, ale również jedyną z damsko-męskim składem.

 

- Cieszymy się, że nasi uczniowie już u progu szkolnej kariery osiągnęli taki sukces. Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Pszczynie to placówka, która wysupłuje talenty, jest tu atmosfera, która pozwala się rozwijać - mówiła Barbara Bandoła, starosta pszczyński.

 

Nowoczesne pracownie Warsztatów Szkolnych „Samochodówki” miał okazję obejrzeć prezes Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, S.A. Janusz Michałek.

 

- Zobaczyłem tu naprawdę dobrą robotę. Gratulacje dla pani starosty, całej dyrekcji. To wasza zasługa, że ci młodzi ludzie, jedni z najmłodszych wygrywają II konkurs wojewódzki. Dziękuję naszym partnerom, bez których ci młodzi ludzie nie mogliby pracować na tym fantastycznym sprzęcie - mówił Janusz Michałek.

 

Dawid Lekki, nauczyciel zawodu w PZS nr 1, który przygotowywał uczniów do konkursu podkreśla że ich sukces jest efektem zaangażowania młodych ludzi oraz współpracy szkoły z 25 firmami motoryzacyjnymi.

 

- Profesjonalne firmy z branży mechaniki samochodowej organizują u nas cykliczne szkolenia, których tematem są nowinki na rynku. Wcześniej uczniowie rozwiązują test z danego tematu i w ten sposób przygotowują się do szkolenia. Są to kosztowne, certyfikowane szkolenia, w których nasi uczniowie uczestniczą za darmo. Firmy w ten sposób szukają młodych talentów i są pozytywnie zaskoczone wiedzą naszych uczniów - mówi Dawid Lekki.

 

II Wojewódzki Turniej Młodych Mechaników VR polegał na wykonywaniu zadań praktycznych oraz teoretycznych z wykorzystaniem nowoczesnych technologii VR, czyli wirtualnej rzeczywistości. Pula nagród w konkursie wyniosła kilkadziesiąt tysięcy złotych. Laureaci otrzymali cenne nagrody indywidualne. Dla szkoły prócz montażownicy wygrali także zagraniczne szkolenie z technologii VR.

 

 

 

Źródło/fot:

 

  Wszelkie prawa zastrzeżone © Regioninfo.pl