transformacja energetyczna, współpraca międzynarodowa, handel transgraniczny, energia, wodór, H2POLAND & NetZero Forum, technologie niskoemisyjne, technologie zeroemisyjne, wymiana informacji, niskoemisyjna gospodarka, zeroemisyjna gospodarka
19 czerwca 2024

Pszczyńscy Seniorzy Aktywnie Kończą Kolejny Rok Akademicki

Słuchacze Pszczyńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku (PUTW) zakończyli 12. rok akademicki, świętując podczas uroczystej biesiady w Jankowicach. W wydarzeniu uczestniczyli nie tylko seniorzy, ale również zarząd stowarzyszenia, nauczyciele oraz samorządowcy.

Ewa Kołodziejczyk, prezes Zarządu PUTW, podkreśliła, jak wiele aktywności podejmują słuchacze uniwersytetu. "Nasze stowarzyszenie liczy 556 osób, z czego 320 słuchaczy bierze udział w zajęciach i lektoratach. Mamy 35 grup. W tym roku akademickim przeprowadziliśmy 19 wykładów plenarnych, zorganizowaliśmy kilka wycieczek - w tym do planetarium, teatru, w góry, ale także zagraniczne - do Włoch, Paryża, Maroka, a w lipcu jedziemy do Skandynawii. Uczestniczyliśmy w zmaganiach sportowych, a nasze grupy artystyczne przedstawiły swój repertuar na wielu koncertach, rozsławiając nasz uniwersytet. Wszystko robimy dla dobra wielkiej społeczności seniorów ziemi pszczyńskiej" - mówiła Ewa Kołodziejczyk.

Sekretarz powiatu, Szymon Sekta, wyraził swoje uznanie dla PUTW, mówiąc: "Dziękuję za dobrą współpracę. Jest was dużo, ponad pół tysiąca. Niejedna szkoła nie ma tylu uczniów. Tego wam gratuluję i życzę, żebyśmy w przyszłym roku mogli się również spotkać w dobrych nastrojach."

Gratulacje złożyli także burmistrz Pszczyny, Dariusz Skrobol, oraz jego zastępczyni, Magdalena Czarnecka.

Historia i Misja Uniwersytetu

Pszczyński Uniwersytet Trzeciego Wieku został założony w 2012 roku. Jego główną misją jest aktywizacja i edukacja seniorów z powiatu pszczyńskiego. Dzięki różnorodnym zajęciom, słuchacze mają możliwość poszerzania swoich pasji, samokształcenia, rozwoju, utrzymywania więzi towarzyskich oraz wypełnienia wolnego czasu.

Szeroki Wachlarz Aktywności

W bieżącym roku akademickim PUTW zaoferował seniorom wiele możliwości rozwoju i integracji. Od wykładów plenarnych, przez wycieczki krajowe i zagraniczne, po uczestnictwo w wydarzeniach sportowych i artystycznych. Dzięki tym inicjatywom, seniorzy mogą nie tylko zdobywać nową wiedzę, ale również aktywnie uczestniczyć w życiu społecznym i kulturalnym.

Współpraca z Lokalnymi Władzami

Uroczyste zakończenie roku akademickiego było również okazją do podkreślenia owocnej współpracy PUTW z lokalnymi władzami. Gratulacje i podziękowania dla seniorów i zarządu uniwersytetu wyrazili przedstawiciele samorządu, doceniając zaangażowanie i liczbę aktywnych uczestników.

Przyszłość Uniwersytetu

Pszczyński Uniwersytet Trzeciego Wieku kontynuuje swoją misję, planując kolejne wykłady, wycieczki i wydarzenia, które będą służyć lokalnej społeczności seniorów. Dzięki tak szerokiej ofercie edukacyjnej i rekreacyjnej, PUTW nie tylko wzbogaca życie swoich słuchaczy, ale także przyczynia się do budowania silnych więzi społecznych w regionie.

Wszystkim seniorom oraz organizatorom życzymy dalszych sukcesów i równie udanych lat akademickich w przyszłości!


 


 

fot.