Quest – odkryj Rybnik z tajemniczym bohaterem
14 października 2022

Quest – odkryj Rybnik z tajemniczym bohaterem

Quest pieszy to nowa propozycja Miasta Rybnika, która stanowi element promocji Górnośląskiej Nagrody Literackiej Juliusz.

 

Questing jest formą bezobsługowej, edukacyjnej gry terenowej:

 

Polega na przejściu nieoznakowanym szlakiem, ze specjalnym folderem w reku, który za pomocą rymów i licznych zagadek oprowadza po wyjątkowych, ale często zapomnianych miejscach. Celem przygody jest odkrycie ukrytego skarbu, a tym samym poznanie dziedzictwa miejsca, jego zapomnianych legend, podań i historii. W zabawie może wziąć udział każdy, bez względu na wiek. Uczestnik otrzymuje mapkę z barwną narracją i rebusami, prowadzącą przez wszystkie punkty trasy informuje Julia Wójcik, zastępca naczelnika Wydziału Edukacji i Kultury Urzędu Miasta Rybnika.


Tego rodzaju propozycja jest skierowana nie tylko do turystów spoza miasta, ale może stać się również doskonałą formą wypoczynku weekendowego dla mieszkańców – np. rodzin z dziećmi, młodzieży. Może zostać też wykorzystana przez nauczycieli w ramach zajęć dotyczących historii małej ojczyzny.

 

Niekwestionowaną zaletą questu jest to, że jest on dostępny cały rok, 24 godziny na dobę, niezależnie od godzin funkcjonowania jakiejkolwiek instytucji. Zapraszamy do udziału w zabawie łączącej w sobie elementy podchodów i gry miejskiej – dodaje Julia Wójcik.


Mapki Questu można pobrać w punkcie halo! Rybnik i w Teatrze Ziemi Rybnickiej, skąd rozpoczyna się quest. Oczywiście istnieje możliwość pobrania mapek ze strony internetowej: http://questing.pl/map_point/odkryj-rybnik-z-tajemniczym-bohaterem/

 

 

Quest wpisuje się w działania promujące Górnośląską Nagrodę Literacką Juliusz to nagroda przyznawana za najlepszą biografię napisaną i wydaną po polsku w roku poprzednim. Patronem nagrody jest Juliusz Roger, człowiek umiejętnie łączący różne dziedziny wiedzy i zasłużony dla miasta, osoba niezwykła, wielowymiarowa – lekarz, entomolog, etnolog, człowiek zakochany w ludziach i kulturze Górnego Śląska.

 


 

 

Źródło: Biuro Prasowe UM w Rybniku

 

  Wszelkie prawa zastrzeżone © Regioninfo.pl