RADLIN. Park Jordanowski zmienia się na naszych oczach
30 listopada 2022

RADLIN. Park Jordanowski zmienia się na naszych oczach

Inwestycja mająca na celu stworzenie nowego parku w mieście, czyli powstanie Parku Jordanowskiego, powoli ale sukcesywnie idzie do przodu. Na miejscu pojawiły się już fragmenty nowych ścieżek parkowych oraz ekologiczne oświetlenie LED. Zmienia się także teren wokół Pomnika Ofiar Szybu Reden – pojawiają się nowe elementy układu chodników i przestrzenie zielone, które na wiosnę czekać będzie intensywne zazielenianie.

 

Prace trwają także w dolnej części nowego parku, przy dawnym boisku lekkoatletycznym. W tym miejscu powstaje właśnie budynek, który będzie pełnił funkcję zaplecza sanitarnego dla parku. Powstaje także widownia na naturalnej skarpie oraz m.in. tor dla rolkarzy.

Stworzenie nowego parku miejskiego, w miarę blisko centrum Radlina, to postulat, który od wielu lat zgłaszali mieszkańcy, m.in. podczas spotkań warsztatowych dotyczących Strategii Zrównoważonego Rozwoju. Plan miał szansę przejść do realizacji, dzięki środkom pozyskanym z „Polskiego Ładu".

Oprócz nowego parku, w ramach tego projektu planowane jest także zazielenienie pl. Radlińskich Olimpijczyków oraz utworzenie trasy rowerowej od ul. Kominka do ul. Napierskiego.

 

 

Źródło/fot: UM w Radlinie

 

  Wszelkie prawa zastrzeżone © Regioninfo.pl