ZUS, kontrole zwolnień lekarskich, wstrzymane świadczenia, oszustwa na zwolnieniach, audyt ZUS, polityka zdrowotna, bezpieczeństwo socjalne
18 czerwca 2024

RAJ NAJNAJ 2024. Rybnik stanie się centrum niepowtarzalnych artystycznych doświadczeń!

W dniach 22 i 23 czerwca Rybnik stanie się centrum niepowtarzalnych artystycznych doświadczeń podczas festiwalu "RAJ NAJNAJ 2024". Wydarzenie to, adresowane do najmłodszych oraz ich rodzin, obiecuje niezapomniane chwile pełne magii i edukacyjnej zabawy. Organizatorzy zapewniają bogaty program, który zawiera w sobie szeroki wachlarz atrakcji kulturalnych i edukacyjnych.

 

Letnia Akademia Malucha, główna część festiwalu, oferuje wyjątkowe wydarzenia skrojone na miarę najmłodszych widzów, ale także przystosowane dla starszych dzieci. Przestrzeń ogrodu społecznego oraz sale Domu Kultury w Rybniku-Chwałowicach od godziny 12:00 w sobotę i niedzielę staną się areną dla niezwykłych przedstawień i aktywności artystycznych.

 

Karina Abrahamczyk, Dyrektor DK Chwałowice, podkreśla unikalność festiwalu: "To wydarzenie, które w szczególny sposób angażuje dzieci jako odbiorców kultury, kładąc szczególny nacisk na twórczość wykonaną z największą starannością i miłością. Jestem przekonana, że stanowi to niepowtarzalną ofertę w regionie, skierowaną do wszystkich NajNajwidzów oraz ich rodzin."

 

Program festiwalu obejmuje wiele atrakcji, w tym spektakle teatralne, koncerty, wystawy i warsztaty. Już w sobotę 22 czerwca o godzinie 12:00 rozpocznie się spektakl „Raz, dwa, trzy” w wykonaniu Teatru Lalki i Aktora z Wałbrzycha, natomiast o 14:00 odbędzie się Ślōnsko Rajza - W KOŁO ŚLONZOKA. Dla najmłodszych o godzinie 15:00 zaplanowano koncert gordonowski, a o 16:00 wystąpi spektakl „Beczka śmiechu”. Sobotnie warsztaty, jak Wierszogra z poetką Kasią Prudło czy Dogowarsztaty z pudlem dużym - Czesią, gwarantują kreatywną zabawę i rozwój artystyczny najmłodszych uczestników.

 

W niedzielę 23 czerwca festiwal kontynuuje swoje działania z koncertem "Apsik" o godzinie 12:00 oraz spektaklami "Tu TUTU" o 15:00 i "Ważne sprawy" o 17:00. Warsztaty niedzielne, takie jak zajęcia gordonowskie czy sensoplastyczne z Ciocią Klocią, zapewniają mnóstwo interaktywnej nauki i radości twórczego odkrywania.

 

 

Nie ma wątpliwości, że "RAJ NAJNAJ 2024" w Rybniku to nie tylko festiwal, ale prawdziwy hołd dla dziecięcej wyobraźni i kultury, który warto wspólnie świętować.

 

 

 

Pełny program i opis wydarzeń znajdziecie na stronie dkchwalowice.pl

 

 

Bilety na płatne wydarzenia:

https://biletyna.pl/dla-dzieci/Letnia-Akademia-Malucha-Raj-NajNaj-2024


 


 

fot. A.Trzeciok