Remigiusz Mróz, polska literatura, fenomen literacki, sprzedaż książek, sukces międzynarodowy, bestsellery, autorzy polscy, rynek wydawniczy
14 maja 2024

Remigiusz Mróz: Fenomen Polskiej Literatury z Ponad 10 Milionami Sprzedanych Egzemplarzy!

Remigiusz Mróz, urodzony w Opolu, absolwent i doktor prawa konstytucyjnego z Warszawy, jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych polskich autorów na świecie. Jego kariera literacka rozpoczęła się od osiągnięć na krajowych listach bestsellerów, gdzie nieprzerwanie od ponad dziesięciu lat zajmuje czołowe miejsca. Mróz jest autorem, który z powodzeniem łączy pokolenia – jego książki przyciągają czytelników od dwunastu do niemal stu lat, co jest widoczne podczas licznych spotkań autorskich.

 

W 2017 roku, według raportu Biblioteki Narodowej, Mróz został okrzyknięty najpopularniejszym żyjącym polskim autorem, a w 2019 roku osiągnął niebywały sukces, wyprzedzając w rankingach zarówno polskich wieszczy, jak i zagranicznych literatów. Od tego czasu niezmiennie utrzymuje się na pozycji lidera popularności wśród współczesnych pisarzy.

 

Twórczość Mroza jest różnorodna – od kryminałów i thrillerów, przez political fiction, po powieści historyczne i science fiction. Autor nie boi się trudnych tematów, takich jak mniejszości narodowe czy przemoc domowa, co więcej, angażuje się w społeczne kampanie, jak choćby „Kocham. Szanuję” przeciwko przemocy wobec kobiet.

 

Jego książki zdobywają coraz większą popularność także poza granicami Polski, docierając do czytelników w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Danii, Niemiec, Bułgarii i wielu innych krajów. Mróz reprezentowany jest przez The Knight Agency z Nowego Jorku, jedną z najbardziej wpływowych agencji literackich.

 

O popularności Mroza świadczy także fakt, że aż osiem jego powieści doczekało się ekranizacji, które cieszą się dużym zainteresowaniem zarówno w Polsce, jak i na świecie. Prawa do filmowej adaptacji niemal całego jego dorobku zostały już sprzedane.

 

Remigiusz Mróz to bez wątpienia jedna z najjaśniejszych gwiazd na literackim firmamencie, którego twórczość przekracza kulturowe i językowe bariery, zdobywając serca czytelników na całym świecie.

 

 

 

 

 

 

(Źródło informacji: Grupa Wydawnicza Filia/Czwarta Strona)

 

fot. Olga Majrowska

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Remigiusz Mróz, polska literatura, fenomen literacki, sprzedaż książek, sukces międzynarodowy, bestsellery, autorzy polscy, rynek wydawniczy