Ratownictwo zwierząt, nieodpowiedzialni właściciele, Kornowac, ochrona zwierząt, interwencja policji, adopcja psów, schronisko dla zwierząt
25 czerwca 2024

Robert El Gendy: Łowca Okazji na Spontaniczne Wakacje

Robert El Gendy, znany prezenter telewizyjny, opowiada o swoim unikalnym podejściu do planowania wakacji. Zaznacza, że jest łowcą okazji, który potrafi szybko znaleźć atrakcyjne oferty wyjazdów na wakacje za granicą. Dzięki temu, nigdy nie planuje urlopu z dużym wyprzedzeniem, często rezerwując ostatnie miejsca tuż przed wylotem.


El Gendy podkreśla, że ze względu na wysokie ceny żywności i miejsc hotelowych w polskich kurortach, woli wybrać się do innego kraju. Tam ma gwarancję dobrej pogody, atrakcyjnej lokalizacji i wyśmienitego jedzenia. Jak tylko może, stara się unikać tzw. "paragonów grozy" i przykrych niespodzianek finansowych.


"Wakacje u mnie to zawsze spontaniczny czas. Ja nie planuję nigdy, bo szukam sobie najtańszych możliwości wyjazdu. Trzeba mieć tylko trochę czasu, żeby znaleźć ofertę na przykład wylotu gdzieś daleko za małe pieniądze, małe, czyli nieporównywalne z tymi, które wydajemy na przykład nad naszym polskim morzem albo na moich ukochanych Mazurach. Naprawdę można znaleźć taką ofertę, która jest w połowie tańsza, i wyjechać sobie na przykład do kraju mojego taty, czyli do Egiptu. I takich właśnie okazji szukam. Dlatego nie mam planów, po prostu patrzę w kalendarz, jest wolne, cztery dni, wystarczy i jadę" – mówi agencji Newseria Lifestyle Robert El Gendy.


Wysokie Ceny w Polskich Kurortach


Prezenter zaznacza, że paragony grozy skutecznie zniechęcają go do wyjazdów w polskie góry czy nad Morze Bałtyckie. Jego zdaniem, ceny w miejscowych kurortach są mocno zawyżone, ponieważ przedsiębiorcy z branży hotelarskiej i gastronomicznej starają się w sezonie osiągnąć jak najwyższe zyski, stosując różne sztuczki. W efekcie wydatki turystów często przewyższają pierwotne oczekiwania. El Gendy zwraca uwagę, że z roku na rok coraz więcej osób narzeka, iż Polska stała się bardzo drogim krajem na wakacyjny wypoczynek.


"Zdaję sobie sprawę z tego, że inflacja w naszym kraju dyktuje też ceny, tylko że ta inflacja jest na całym świecie. I w moim Egipcie inflacja jest dużo bardziej odczuwalna niż w naszym, tam jest czasem różnica w cenie 100 proc. w porównaniu do zeszłego roku. I jeżeli oni potrafią wciąż być konkurencyjni dla oferty, którą proponujemy w naszym kraju, a tam mamy przynajmniej pewność pogody, obcowania z kulturą i historią przez duże H, to warto po prostu spędzić czas przed komputerem i poszukać sobie tańszej oferty. U nas zrobiło się jakoś nieadekwatnie, nawet do jakości, czasem po prostu za drogo" – wyjaśnia.


Jakość Posiłków w Polskich Restauracjach


Robert El Gendy ma również spore zastrzeżenia do jakości posiłków serwowanych w polskich miejscowościach turystycznych. Jego zdaniem, restauratorzy starają się zaoszczędzić na produktach i sposobie przygotowania dań, jednocześnie maksymalizując zyski. Dlatego klient powinien realnie oceniać poziom podwyżek i decydować, gdzie chce zjeść i za jaką cenę. Niewiedza może bowiem słono kosztować.


"Jeżeli mam zapłacić za jedno danie 60 zł, to oczekuję, że to będzie coś wyśmienitego, co zapadnie mi w pamięć, i dość często się rozczarowuję, a cena 60 zł pojawia się coraz częściej. Za granicą tyle kosztują dania, które są w lokalach mających gwiazdki, i to za jakość się płaci, a u nas po prostu płacimy, bo przecież jest inflacja. Ja tego do końca nie rozumiem. Ja bardzo często jadam w mieście, lubię też sam gotować, ale nie dlatego że jestem sknerą i po prostu nie chcę wydawać pieniędzy, ale to też jest mój konik. Może dlatego też jestem dość surowym recenzentem tego, co spożywam w restauracjach, bo naprawdę umiem gotować i jak mi coś nie smakuje i wiem, że mogę to w domu zrobić za połowę ceny albo nawet 1/3, to po prostu się denerwuję" – dodaje.


Robert El Gendy, znany prezenter i łowca okazji, dzieli się swoim podejściem do planowania wakacji. Jego strategia polega na szukaniu atrakcyjnych ofert w ostatniej chwili, co pozwala mu unikać wysokich kosztów związanych z wakacjami w Polsce. Dzięki temu, może cieszyć się wyjazdami za granicę, gdzie ma gwarancję dobrej pogody, ciekawej lokalizacji i wysokiej jakości jedzenia. Jednocześnie zwraca uwagę na problem wysokich cen i niskiej jakości usług w polskich kurortach, co skłania go do poszukiwania tańszych i lepszych alternatyw za granicą.

 

 

 

 


 

Fot.