Rozbój z użyciem noża i wymuszenie rozbójnicze na 14-latku!
19 września 2022

Rozbój z użyciem noża i wymuszenie rozbójnicze na 14-latku!

Katowiccy kryminalni zatrzymali dwóch nastolatków podejrzanych o rozbój z użyciem noża i wymuszenie rozbójnicze na 14-letnim chłopcu. Nastolatkowie ukradli chłopcu telefon komórkowy i czapkę oraz zmusili do przekazania pieniędzy. Na czas trwającego postępowania podejrzani zostali aresztowani na okres 3 miesięcy. Grozi im kara do 12 lat wiezienia.

 

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Katowicach zatrzymali dwóch nastolatków w wieku 17 i 18 lat, podejrzanych o rozbój z użyciem noża i wymuszenie rozbójnicze. Do zdarzenia doszło w pustostanie w centrum miasta.

 

Podejrzani, przykładając nastolatkowi nóż do gardła, zażądali jego telefonu komórkowego, a także zmusili chłopca, aby napisał do swojego ojca, by przelał mu pieniądze na konto, które następnie zabrali. Ukradli również chłopcu czapkę.

 

Wartość strat oszacowano na kwotę 650 złotych. Nastolatek w obawie o swoje życie wykonywał polecenia podejrzanych. Po całym zdarzeniu chłopak wrócił do domu i opowiedział mamie o napaści. Kobieta natychmiast powiadomiła katowickich policjantów, którzy podjęli czynności zmierzające do ustalenia tożsamości i zatrzymania sprawców. Już po kilku dniach młodzi mężczyźni zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie.

Na wniosek Prokuratury Rejonowej Katowice Południe sąd aresztował podejrzanych na okres 3 miesięcy. Za popełnione przestępstwa grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KMP w Katowicach

 

  Wszelkie prawa zastrzeżone © Regioninfo.pl