Rozpoznajesz tę kobietę? To oszustka!
06 kwietnia 2022

Rozpoznajesz tę kobietę? To oszustka!

Policjanci publikują portret pamięciowy kobiety mogącej mieć związek z oszustwem na legendę, do którego doszło 15 marca br. na terenie Nowego Miasta. Wówczas nieznana kobieta, po wcześniejszej rozmowie przez telefon o tym, że córka pokrzywdzonej ma kłopoty, przyszła odebrać ponad 50 tys. zł w gotówce. Wszystkie osoby, które rozpoznają kobietę z portretu prosimy o pilny kontakt z policjantami.

 

Policjanci z Komisariatu Policji Poznań Nowe Miasto wyjaśniają okoliczności zdarzenia, które miało miejsce 15 marca br. Do pokrzywdzonej na telefon stacjonarny zadzwoniła kobieta, podająca się za jej córkę. Zapłakanym głosem powiedziała, że miała wypadek, w którym potrąciła samochodem kobietę.

 

By uniknąć kary potrzebowała pomocy finansowej. W tym samym momencie na telefon komórkowy pokrzywdzonej zadzwoniła inna kobieta, podająca się za policjantkę, która potwierdziła informację o wypadku i postawiła ultimatum: 155 tys. zł w gotówce uchroni córkę przed więzieniem. Pokrzywdzona nie dysponowała taką kwotą, dlatego oszustka przystała na kwotę 50 tys. zł i pokrycie kosztów usługi kurierskiej za 1500 zł.

 

Pokrzywdzona wypłaciła z banku ustaloną gotówkę i poinformowała oszustki o powrocie do domu. Została poinstruowana w jaki sposób spakować pieniądze, po które miał przyjechać kurier. Po kilku minutach do drzwi mieszkania zapukała kobieta, która przyjechała odebrać paczkę. Pokrzywdzona za usługę kurierską zapłaciła jej dodatkowo 1500 zł.

Na podstawie zebranych informacji powstał portret pamięciowy fałszywej kurierki. To kobieta w wieku ok 30-35 lat, o szczupłej budowie ciała i wzroście ok. 165-170 cm. Podejrzana ma czarne, długie i proste włosy. W dniu zdarzenia ubrana była w kurtkę koloru zielonego z kapturem, spodnie materiałowe koloru czarnego i ciemne buty.

Wszystkich, którzy rozpoznają kobietę z portretu pamięciowego lub widziały ją w dniu zdarzenia, prosimy o kontakt z policjantami z Komisariatu Policji Poznań Nowe Miasto. Można się zgłaszać osobiście w komisariacie przy ul. Polanka 24 w Poznaniu lub pod czynnym całą dobę numerem telefonu: 47 771 23 11.


 

Dominika Pupkowska-Bral

Źródło: KMP w Poznaniu

 

  Wszelkie prawa zastrzeżone © Regioninfo.pl