Rybnickie bezdomne koty dostały kolejne budki na zimę
15 stycznia 2023

Rybnickie bezdomne koty dostały kolejne budki na zimę

Wykonali je dla nich w ramach zajęć terapeutycznych uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej „Przystań” i „Latarnia”. Drewniane budki, wykonane przez warsztatowiczów w ramach zajęć terapeutycznych w pracowniach technicznej i stolarskiej, przekazane zostały opiekunom, którzy społecznie zajmują się opieką i dokarmianiem żyjących na terenie Rybnika bezdomnych kotów.

 

Budka może zimą uratować życie kotom wolno żyjącym, dlatego w pomoc zwierzakom włączyły się osoby z niepełnosprawnością intelektualną, dla których przygotowywanie kocich domków było częścią terapii zajęciowej.

 

Budki zostały wykonane na prośbę Urzędu Miasta Rybnika i Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej według przygotowanego wcześniej projektu.

 

- Uczestnicy WTZ zawsze chętnie włączają się w akcje pomocy zwierzętom, dlatego chętnie podjęli się wykonania budek – mówi Lidia Moc, przewodnicząca Zarządu Koła Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Rybniku. – Wykonali razem 3 budki z materiałów do terapii, których używają uczestnicy w pracowniach. Wykonanie budek dla kotów to pierwsza taka akcja przeprowadzona przez WTZ-ty. Takie działania uwrażliwiają naszych uczestników na los bezdomnych kotów, zwierząt - zaznacza L. Moc.

 

Warto dodać, że na terenie naszego miasta rozmieszczonych jest już 37 takich budek. Wykonali je stolarze z rybnickiego Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej. Budkami i pomieszkującymi w nich kotami zajmują się społecznicy, którym leży na sercu los bezdomnych, błąkających się po osiedlach zwierzaków.

 

Społeczny opiekun, troszczący się o dokarmianie bezdomnych kotów, może zwrócić się do urzędu miasta, a dokładniej do Referatu Gospodarki Komunalnej, z wnioskiem o nieodpłatne przekazanie takiej budki. Ważne jednak, by do wniosku dołączyć zgodę właściciela terenu, na którym planujemy ową budkę ustawić.

 

Źródło: Biuro Prasowe UM w Rybniku

fot. Materiały prasowe

 

  Wszelkie prawa zastrzeżone © Regioninfo.pl