Wszelkie prawa zastrzeżone © Regioninfo.pl 

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji kończy prace związane z uruchomieniem lodowiska. Z miejskiej ślizgawki będzie można korzystać od dnia dzisiejszego.

 

Na sezonowym, sztucznym lodowisku usytuowanym obok kąpieliska Ruda trwają zaawansowane prace związane z jego uruchomieniem.

 

Zostały ustawione bandy, trwa mrożenie tafli. W piątek rano mieliśmy już ok 2 cm lodu, docelowo będzie go od 6 do 8 cm. Jeżeli nie stanie się nic nieprzewidzianego, lodowisko zostanie uruchomione 6 grudnia – mówi Tomasz Sojka, kierownik obiektu.

 

Przypomnijmy, że w tym roku lodowisko zostało zadaszone.

 

Do tej pory zmorą naszego lodowiska były przerwy w jego funkcjonowaniu, na co wpływ miały warunki atmosferyczne. Mam nadzieję, że ten problem nie będzie się już powtarzał, a dzięki temu zwiększy się frekwencja na obiekcie. Jestem również przekonany, że dzięki tej inwestycji sezon, podczas którego będzie można korzystać z lodowiska, zostanie znacznie wydłużony – przekonuje Arkadiusz Skowron, zastępca dyrektora MOSiR Rybnik, dodając jednocześnie, że ceny biletów do końca grudnia będą na tym samym poziomie, co w ubiegłym sezonie, od 1 stycznia nastąpi jednak około 20-procentowa podwyżka.

 

Otwarcie obiektu planowane jest na wtorek, 6 grudnia o godz. 14.00. W tym dniu rusza także Rodzinna Akademia Jazdy na Łyżwach. Szczegóły i zapisy poprzez specjalny formularz, dostępny na stronie www.mosir.rybnik.pl

 

Lodowisko będzie czynne w tygodniu w godz. 8-21, w weekendy od 9:30 do 21.

 

 

Opłaty za korzystanie z lodowiska (60 min., cennik obowiązujący do 31 grudnia 2022 r.):

 

  • Bilet normalny – 9,00 zł

  • Bilet ulgowy – 5,00 zł

  • Bilet szkolny dla uczestników (dla jednej osoby) grup zorganizowanych z opiekunem w godzinach od 9.00 do 14.00 – 2,00 zł

  • Bilet rodzinny – 14,00 zł

  • Wypożyczenie łyżew (+ kask) – 8,00 zł

 

Ostrzenie łyżew (para) – 8,00 zł

 

 

Źródło: Biuro Prasowe UM w Rybniku

fot. M. Koczy

 

RYBNIK. Od dziś czynne lodowisko!

06 grudnia 2022
RYBNIK.  Od dziś czynne lodowisko!