RYBNIK. 30 drzew na 30-lecie
05 grudnia 2022

RYBNIK. 30 drzew na 30-lecie

W niecodzienny sposób jubileusz 30-lecia obecności w Polsce uczciła firma Purmo. Mający swą siedzibę w Rybniku producent systemów grzewczych zasadził w naszym mieście 30 drzew.

 

Klony kolumnowe Crimson Sentry, graby fastigiata i robinie akacjowe – w sumie 30, wysokich na 4 – 5 metrów i mających około 12-centymetrowy obwód pnia drzew, posadzono
w dzielnicy Niedobczyce, przy budowanym właśnie kolejnym odcinku bulwarów wzdłuż rzeki Nacyny. Teren wskazało miasto, a akcję sadzenia drzew zorganizowało Purmo, zlecając to zadanie firmie ogrodniczej Grinn-Plus. Pod okiem profesjonalistów, którzy odpowiednio przygotowali podłoże, drzewa posadziło 30 pracowników Purmo.

 

Bardzo cieszy mnie ta inicjatywa. Świadczy ona o tym, że działająca od lat w Rybniku firma czuje się związana z miastem i działa w duchu społecznej odpowiedzialności biznesu – podkreśla prezydent Rybnika Piotr Kuczera. – Posadzenie drzew, które upiększają krajobraz i mają pozytywny wpływ na jakość powietrza, to świetny pomysł na uczczenie jubileuszu – dodaje prezydent.

 

Za kilka miesięcy, gdy teren zakwitnie i się zazieleni, zasadzone drzewa z pewnością będą stanowić przyjemny dla oka widok. Przy znajdującym się nieopodal mostku został umieszczony kamień z krótką informacją – okolicznościowa instalacja upamiętnia przedsięwzięcie.

 

Mamy nadzieję, że ten projekt – również dzięki dużej ilości pozytywnej energii, która towarzyszyła nam wszystkim podczas prac – pozwoli w przyszłości cieszyć się tym miejscem lokalnej społeczności, spacerowiczom i rowerzystom, a nam będzie przypominał o historii naszej firmy – mówi Janusz Skibniewski, Marketing Cluster Lead w Purmo Polska.

 

Jesteśmy dumni z naszego wkładu pracy i wierzymy, że dzięki naszej inicjatywie za kilka lat to miejsce będzie jeszcze bardziej przyjazne dla mieszkańców, a nasze drzewa będą wzbogacały ekosystem i służyły lokalnej społeczności przez wiele następnych dziesięcioleci, generując niezbędny nam do życia tlen. Dziękujemy również pracownikom Urzędu Miasta Rybnika i Zarządu Zieleni Miejskiej za pomoc przy tym projekcie i udostępnienie terenu pod nasadzenia podsumowuje projekt Andrzej Iżycki, Vice Prezes ds. Sprzedaży w Polsce.

 

Purmo Group Poland Sp. z o.o. to jeden z najbardziej rozpoznawalnych producentów systemów ogrzewania i chłodzenia. Ekologiczna inicjatywa Purmo wpisuje się w filozofię funkcjonowania firmy, która w swojej działalności stawia na „zielone ciepło”, czyli na rozwiązania oszczędzające energię. To właśnie w Rybniku mieści się największa fabryka koncernu, z której urządzenia trafiają do odbiorców z całego świata. Rybnicki oddział rozwija się – kończy się właśnie budowa nowej hali produkcyjno-magazynowej o powierzchni 4 000 m2. Inwestycja, której łączny koszt to 50 mln zł, to szansa na zatrudnienie w spółce dodatkowo kilkudziesięciu osób.

 

Źródło: Biuro Prasowe UM w Rybniku

fot. Materiały prasowe

 

  Wszelkie prawa zastrzeżone © Regioninfo.pl