Jastrzębie-Zdrój, Uchwała Reklamowa, przepisy reklamowe, estetyka miejska, porządek publiczny, bezpieczeństwo, regulacje miejskie, konsultacje społeczne, podział strefowy, krajobraz miejski
07 maja 2024

Rybnik: Ceniony twórca polskiego kryminału, odwiedzi Focus Park!

Marek Krajewski, ceniony twórca polskiego kryminału, odwiedzi Focus Park 9 maja, gdzie o godzinie 18:00 na pierwszym piętrze centrum handlowego spotka się z czytelnikami. Krajewski, znany z kreacji postaci takich jak policjant Eberhard Mock z przedwojennego Breslau oraz komisarz Edward Popielski z Lwowa, cieszy się międzynarodowym uznaniem, a jego dzieła przetłumaczono na 19 języków. Autor, który jest laureatem „Paszportu Polityki” i wielu innych prestiżowych nagród, regularnie zajmuje czołowe miejsca na listach bestsellerów.


Spotkanie z pisarzem jest częścią szerszej inicjatywy kulturalnej, współorganizowanej z Powiatową i Miejską Biblioteką Publiczną im. Konstantego Prusa w Rybniku, która aktywnie wychodzi naprzeciw mieszkańcom miasta, promując literaturę i kulturę. Jak informuje Olga Rutowicz, marketing manager Focus Park, centrum handlowe od dawna angażuje się w życie kulturalne miasta, a spotkanie z Krajewskim to kolejny krok w tej strategii.


Podczas czwartkowego wydarzenia uczestnicy będą mieli okazję nie tylko wysłuchać opowieści o twórczości Krajewskiego, ale również zadawać pytania, zdobyć autograf oraz zrobić zdjęcie z autorem. Jednym z potencjalnych pytań, które może zainteresować fanów, jest to, czy postać Eberharda Mocka powróci w kolejnych książkach.