RYBNIK. Chwałowicka wygodniejsza dla pieszych
08 sierpnia 2022

RYBNIK. Chwałowicka wygodniejsza dla pieszych

Chodnik wzdłuż ulicy Chwałowickiej przechodzi remont - inwestycja znacznie poprawi komfort pieszych z dzielnic Meksyk oraz Chwałowice.

Prowadzone prace obejmują dwa odcinki położone między parkiem Kozie Góry a ul. Pod Hałdą - czyli fragment ul. Chwałowickiej, wzdłuż którego chodnik dla pieszych jest tylko z jednej strony. Spora jego część była dotąd tak wąska i zarośnięta przez przydrożną zieleń, że często dwie osoby miały problem, by wygodnie się wyminąć.

Od ubiegłego tygodnia z nowego chodnika można już korzystać na odcinku od Węzła Chwałowickiego do ul. Pod Hałdą. Teraz drogowcy zajmą się częścią prowadzącą w stronę Kozich Gór.

Remont chodnika przy ul. Chwałowickiej jest częścią szeregu prac drogowych prowadzonych przez miasto tego lata. W ich ramach wykonane zostały również remonty chodników m.in. przy ulicach Karola Miarki (dz. Paruszowiec-Piaski), Świerklańskiej i Prostej (dz. Meksyk).


Dzielnica Chwałowice choć położona stosunkowo blisko centrum miasta nie zapewnia przyjaznej komunikacji osobom pieszym i rowerzystom. Niedługo powinno się to zmienić, bo poza remontem chodnika, trwają również prace projektowe nad nową drogą pieszo-rowerową łączącą Chwałowice z centrum. Powstanie ona w śladzie istniejącej ścieżki od ulicy Parkowej, pomiędzy torami kolejowymi, a Rodzinnymi Ogrodami Działkowymi „Kolejarz”, przez tereny leśne, pod Drogą Regionalną, aż do ulicy Śląskiej. Trasa zostanie także połączona z ulicą Krupińskiego.

 

Źródło: Biuro Prasowe UM w Rybniku

fot. L. Tyl

 

  Wszelkie prawa zastrzeżone © Regioninfo.pl