RYBNIK. Czy na rajza, czy na szychta – ciś na kole jak urzędnik!
26 maja 2022

RYBNIK. Czy na rajza, czy na szychta – ciś na kole jak urzędnik!

Od 27 maja, w każdy piątek rybniccy urzędnicy ponownie będą zachęcać mieszkańców miasta do dojazdu do pracy rowerem, samemu korzystając z tej formy transportu.

Wzorem ubiegłego roku, pracownicy magistratu i innych miejskich jednostek budżetowych będą w ten sposób dawać przykład mieszkańcom, pokazując, że rower jest lepszą, zdrowszą, tańszą i przyjemniejszą formą dojazdu do pracy.

 

Czy na rajza, czy na szychta – ciś na kole jak urzędnik!

 

Rower jest bardzo ważnym środkiem transportu w Urzędzie Miasta Rybnika nie od dziś – już teraz pracownicy rybnickiego magistratu korzystają z jednośladów nie tylko w dojazdach do pracy, ale także podczas pracy, przemieszczając się po mieście w celach służbowych. To przede wszystkim szybki i efektywny środek transportu, szczególnie dla tych, którzy pracują (wykonują swoje obowiązki) w terenie, poruszając się po mieście. Wielu pracowników Urzędu Miasta, na czele z Prezydentem, korzysta z roweru jako codziennego środka transportu.

 

Kampania ma na celu przede wszystkim promocję roweru jako środka codziennego i całorocznego transportu, ale jest także ważnym elementem zwiększania aktywności fizycznej mieszkańców oraz zwrócenia uwagi na potrzebę dbałości o środowisko.

 

- Najważniejszym celem akcji jest włączenie pracowników magistratu i innych miejskich jednostek budżetowych w aktywne promowanie dojazdów do pracy rowerem. Poprzez akcję pokazujemy również, że pracownicy magistratu są nie tylko odpowiedzialni za wprowadzanie zmian w mieście, ale korzystając z nich sami stają się częścią większej zmiany– przekonuje Łukasz Karbowiński, rybnicki Oficer Rowerowy.

 

Najważniejsze cele akcji:

  • promocja roweru jako codziennego i całorocznego środka transportu w drodze do pracy,

  • zwiększanie zaangażowania pracowników urzędów w promocję ruchu rowerowego,

  • pokazanie, że urzędnicy nie tylko wdrażają zmiany w przestrzeni miasta, ale sami z nich korzystają,

  • promocja zdrowego trybu życia i postaw proekologicznych.

Akcja ma także wymiar praktyczny –pokazuje, że nie tylko urzędnicy mogą w łatwy sposób dotrzeć do urzędów rowerem, lecz także mieszkańcy, którzy przyjeżdżają tam załatwić swoje sprawy.

 

- Chcemy także pokazać, że rower jest najszybszym i najbardziej efektywnym środkiem transportu w naszym mieście. Podczas akcji obserwujemy także zainteresowanie i w miarę potrzeb uzupełniamy stojaki rowerowe przy urzędach, które będą służyć nie tylko urzędnikom, ale i interesantom– dodaje Łukasz Karbowiński.

 

Zapraszamy do udziału w akcji!

 

Źródło: Biuro Prasowe UM w Rybniku

fot. Materiały prasowe

 

  Wszelkie prawa zastrzeżone © Regioninfo.pl