Wszelkie prawa zastrzeżone © Regioninfo.pl 

W ramach projektu "Bezpieczne i zielone Boguszowice", zgłoszonego do budżetu obywatelskiego Miasta Rybnika na 2022 rok, w dzielnicy Boguszowice Osiedle pojawiły się cztery defibrylatory AED.

 

Urządzenia do automatycznej defibrylacji zewnętrznej dostępne są w następujących lokalizacjach:

 

  • Dom Kultury w Rybniku-Boguszowicach, przy Placu Pokoju 1,

  • Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 18 im. Jana Brzechwy w Rybniku, przy ul. Lompy 6,

  • Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi nr 39 w Rybniku, przy ul. Osiedle Południe 20,

  • Ośrodek Pomocy Społecznej w Rybniku (Punkt Terenowy Nr 1 – Boguszowice), przy ul. Patriotów 14.

  •  

Warto dodać, że w ostatniej lokalizacji czyli boguszowickim punkcie OPS, defibrylator dostępny jest na zewnątrz budynku, w specjalnej, ogrzewanej zimą kapsule. Każde jej otwarcie powoduje włączenie alarmu, co powinno zapobiegać ewentualnej kradzieży urządzenia.

W pozostałych lokalizacjach urządzenia są dostępne w godzinach pracy tych instytucji.

 

Miejsca, w których znajdują się defibrylatory zostały wybrane w oparciu o założenie ich maksymalnej dostępności. Są to miejsca użyteczności publicznej znane większości mieszkańcom dzielnicy.

 

Dzięki realizacji projektu i zakupowi defibrylatorów możliwa będzie poprawa bezpieczeństwa związana z udzielaniem pierwszej pomocy przedmedycznej w przypadku takiej konieczności. Zakupione defibrylatory AED to niewielkie, lekkie, odporne, zasilane bateryjnie urządzenia, opracowane z myślą o prostocie i niezawodności stosowania przez użytkowników posiadających jedynie minimalne przeszkolenie.

 

Defibrylatory służą do ratowania wszystkich osób, które można podejrzewać o nagłe zatrzymanie krążenia. Osoba z nagłym zatrzymaniem krążenia:

 

nie odpowiada na potrząsanie

nie oddycha normalnie.

 

W razie jakichkolwiek wątpliwości należy zamocować elektrody i postępować według poleceń głosowych wydawanych przez urządzenie na każdym etapie.


 


 

Źródło/fot: Biuro Prasowe UM w Rybniku

 

RYBNIK. Defibrylatory w dzielnicy Boguszowice Osiedle

24 stycznia 2023
RYBNIK. Defibrylatory w dzielnicy Boguszowice Osiedle