RYBNIK. Drogowcy nie próżnują
01 lipca 2022

RYBNIK. Drogowcy nie próżnują

Choć z nieba leje się żar, w wielu miejscach naszego miasta trwają prace drogowe – prowadzone są zarówno remonty nawierzchni asfaltowych jak i chodników. W zależności od miejsca i zakresu koniecznych do wykonania prac – roboty prowadzą albo wybrani w przetargach wykonawcy albo pracownicy Rybnickich Służb Komunalnych.

 

- O wyborze dróg i chodników do remontu decydują przeprowadzane przez miasto okresowe przeglądy oraz wizje w terenie, wykonywane w odpowiedzi na wnioski dzielnicowych radnych czy mieszkańców – tłumaczy Jacek Hawel, Dyrektor Centrum Inwestycji UM. – Oceniamy wtedy stan nawierzchni, często porównując ze sobą różne zgłoszone miejsca, co pozwala ustalić kolejność miejsc wymagających kompleksowej interwencji drogowców – dodaje.

 

Niedawno zakończone zostały roboty bitumiczne na ul. Wierzbowej i Władysława Broniewskiego w dzielnicy Maroko-Nowiny. Nawierzchnię bitumiczną wykonano również na śródmiejskiej ulicy Konstantego Damrota, na odcinku od ul. Na Górze do ul. Piasta - do wykonania pozostał tu odcinek od ul. Piasta do bloków oraz odtworzenie oznakowania poziomego.

 

Prace związane z robotami bitumicznymi i brukarskimi trwają na ul. Ogródki(Śródmieście) i Łukowej (dz. Ochojec). Zaś na ulicach Karola Miarki (dz. Paruszowiec-Piaski), Świerklańskiej i Prostej(dz. Meksyk) trwa wymiana nawierzchni chodnika.

 

W najbliższym czasie planowane jest rozpoczęcie wymiany nawierzchni chodnika na odcinku ul. Chwałowickiej oraz wymianę nawierzchni bitumicznej ul. Na Górze.

 

Nowe nawierzchnie dróg i chodników trudno przeoczyć, ale takie cieszące oko kompleksowe remonty nie zawsze są możliwe czy nawet konieczne. Dlatego też roboty drogowe obejmujące mniejszy zakres czy doraźne uzupełnianie ubytków w nawierzchni wykonywane są na bieżąco przez Rybnickie Służby Komunalne.

 

W ostatnich dniach takie bieżące prace wykonane zostały m.in. na ul. Drzymały (dz. Meksyk), ks. Jośki (dz. Maroko-Nowiny, Olszowej (dz. Północ), Sosnowej czy Żelaznej (dz. Paruszowiec-Piaski). Na najbliższe dwa tygodnie zaplanowane są prace drogowe w dzielnicy Meksyk - na rondzie Kamyczek i odcinku Prostej do dawnego WORD-u, w dzielnicy Popielów - na ulicach Konarskiego, Staffa, Różyckiego, a także w dzielnicy Kamień – na ulicach Nałkowskiej, Szewczyka, Arki Bożka, Walecznych, Brzozy oraz Bieli.

 


 

Źródło/fot: Biuro Prasowe UM w Rybniku

 

  Wszelkie prawa zastrzeżone © Regioninfo.pl